Yeni Yatırımcılar için 10 Uygulama Önerisi

Borsaya ilk kez yatırım yapmak korkutucu, ama olmak zorunda değil. Yirmi yıl önce, yatırım yapmaya başlamak isterseniz, telefonda ticaret yapmak için çok fazla ücret alan bir tam hizmet komisyoncusu aramış olabilirsiniz. Şimdi, indirimli aracılıklar ve kendin yap kendin yap modelleri, normal insanların bu maliyetin bir kısmı için kendi işlemlerini yapmalarına olanak tanır – ve kullanıcı dostu yatırım uygulamaları wifi ve banka hesabı olan herkesin borsadan rahatça oynamaya başlamasına izin verir Telefonlarının

İlk defa yatırımcı olarak, borsaların nasıl çalıştığını bilseniz bile, piyasayı akıllıca nasıl oynayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Neyse ki, özellikle acemi yatırımcılar için tasarlanmış uygulamalar var – teknolojinin anlaşılması kolay, ancak özellikler kapsamlı. Bu uygulamalar yalnızca hisse senedi alımlarını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda ücretleri karşılaştırmaya, yatırım önerileri sunmaya, yatırım fonlarını analiz etmeye, net değer biriktirmeye ve hatta nakit akışını takip etmeye yardımcı olabilirler.

Borsaya yatırım yapmaya başlamak istiyorsanız, akıllı telefonunuzu ateşleyin ve bu altı uygulamayı indirin.

1. Acorns

Meşe palamudu uygulaması ilk kez yatırımcılar için mükemmel bir seçimdir. Bu uygulama, kullanıcıların kredilerini veya banka kartlarını, düzenli satın alımlar düzenleyen ve Nobel Ödüllü ekonomist Harry Markowitz tarafından seçilen çeşitlendirilmiş endeks fonları portföyüne yatırım yapan uygulamaya bağlayarak “değişikliği yatırmalarını” sağlar.

2. Stock Market Simulator

Borsa Simülatörü uygulaması size satın almadan önce denemek için yeteneği verir. Kullanıcılar gerçek ABD borsalarının benzetilmiş bir versiyonunu oynayabilir ve herhangi bir gerçek riske girmeden sanal fonlara yatırım yapabilir.

3. SigFig

SigFig, mevcut portföyleri izleyen, yöneten ve optimize eden çevrimiçi yatırım araçlarıyla tanınır, ancak aynı zamanda kullanıcıların uygulama üzerinden yatırımlarını yüzde 100 yönetmelerini sağlar. Kullanıcıların kaydolması, risk profili anketi alması, kişiselleştirilmiş bir yatırım planını onaylaması ve sonra hesabı finanse etmesi gerekir. Yatırımlar tek bir gösterge tablosuna alınır ve her hisse senedi, yatırım fonu, ETF ve diğer yatırımların gerçek zamanlı görünümünü sunar.

4. Motif Explorer

Motif Investing, yatırım fırsatlarına yol açabilecek eğilimleri ve dünya olaylarını araştırıyor. Ardından şirket, ilgili stoklara dayalı olarak portföyler veya motifler oluşturur. Bazı örnekler arasında, mevcut trendler olan temiz teknoloji veya konutların geri tepmesine bağlı şirketler yer alıyor.

5. Yahoo Finance

Mega popüler iOS hava durumu uygulamasından ipucu alan Yahoo Finance uygulaması güzel, kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için tasarlanmıştır. Aslında, tasarım o kadar şık ki bu uygulamanın hayranları onu iOS 7’nin yerel Hisse Senetleri uygulamasıyla karşılaştırıyor. Yahoo Finance uygulaması, kullanıcıların portföyleri ve teklifleri birden fazla cihaz arasında senkronize etmesini, hisse senetlerini, para birimlerini, ürünleri ve daha fazlasını takip etmesini sağlar. Arayüz hızlı bir stok kontrolü yapmak için idealdir ve push bildirimleri son dakika haberlerinde güncel kalmanızı sağlar, böylece yatırım yaptığınız şirketler hakkında bilinçli kararlar verebilirsiniz.

6. TD Ameritrade

TD Ameritrade uygulaması, yatırım yapmanın temel unsurlarına odaklanıyor: alım satıma mobil erişim, aktarım fiyatları, gerçek zamanlı bakiyeler, fon transferleri ve güncel haber ve pazar araştırması. Bu uygulamayı özellikle benzersiz kılan, kullanıcıların şirketle ilgili haberleri ve çizelgeleri ile birlikte şirket adını, kayan sembolü ve hisse senedini bulmak için herhangi bir öğeye resim veya barkod çekmelerini sağlayan Snapstock özelliğidir.

7. Fidelity Investments

Yatırım yapma konusunda kendinizi rahat hissetmeye başladığınızda, Fidelity uygulaması başlangıç ​​seviyesindeki programlardan bir sonraki adımdır. Uygulama, mobil cihazdan herhangi bir yerde hesaplarınızı takas etmenize ve izlemenize olanak tanır ve yeni özellikler arasında özelleştirilebilir ana ekranlar, ek para yönetimi araçları, gelişmiş grafikler, günlük piyasa videoları ve opsiyon ticareti bulunur. Kullanıcılar harici bir banka hesabı kullanarak veya bir çek görüntüsü yükleyerek para transfer edebilirler. Fatura ödemesi belirli hesaplar için geçerlidir ve ABD ile uluslararası pazarları, teknolojiyi, birleşme ve devralmaları, halka arz alanlarını ve daha fazlasını içeren haberleri içeren bir menü vardır. Hesap sahipleri, izleme listelerinin yanı sıra fiyat tetikleyici ve ticari bildirim uyarıları oluşturabilir.

8. CNBC

Warren Buffett’in en önemli yatırım önerileri arasında , günde beş gazete okumaktır. Bunun için vaktiniz yoksa, buradan başlayın: CNBC uygulaması son dakika haberler, gerçek zamanlı borsa fiyatları, özelleştirilebilir zaman dilimlerinde hisse senedi çizelgeleri ve tam uzunlukta CNBC programlarına erişim sunar. iTunes yorumcuları CNBC uygulaması hakkında çok şey söylüyorlar – bu incelemeyi alın: “Her gün iş ve finans haberleriyle ilgili okumak, duymak ve görmek için gereken her şeyi sağlar. Arayüz kullanıcı dostu ve göze hitap ediyor.”

9. Benzinga

Benzinga, yatırımcılara herhangi bir mobil cihazdan otomatik güncelleme hisse senetlerine anında erişim sağlayan bir uygulama sunar. Bu, anında bilgi, güncel teklifler ve son dakika haberleri isteyen yatırımcılar için iyi bir seçenektir. Sosyal medya hayranları şu ek özelliklerin keyfini çıkaracak: trend stokları ve haber makaleleri için tweetler ve sosyal ağlarda içerik paylaşma yeteneği. Kullanıcılar ayrıca, push push bildirimlerini sonlandırmayı seçebilir, izleme listeleri oluşturabilir ve öngörülü fiyat teklifi aramasını keşfedebilir.

10. Bloomberg

Bloomberg uygulaması hem nedensel hem de aktif yatırımcıların takdir edebileceği büyük ve küçük borsalar için en son finansal haberleri ve gerçek zamanlı hisse senedi biletlerini birleştiriyor. Bir gözden geçiren, “Dünya ve finans haberlerine stoklarınızdan daha fazla ilgi duyuyorsanız, Bloomberg bu tür bilgiler için harika bir kaynak olarak ikiye katlanır. Haberleri ve borsayı kullanıcıların beğeneceği şekilde akıcı bir şekilde bir araya getirir.”

Bir önceki yazımız olan Borsada Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.