Yeni Başlayanlar İçin Borsa

Stoklara nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, yeni başlayanlar için borsaya yatırım yapmak için kanıtlanmış bir strateji ile başlayın. Uzun vadeli başarının, ihtimalleri kendi lehinize tutmayı ve potansiyel riski yönetmeyi öğrenerek başladığını göreceksiniz. Son borsa oynaklığı ve piyasa görünümündeki hızlı değişimler bunun neden önemli olduğu konusunda net örnekler sunmaktadır.

1880’lerden bu yana her pazar döngüsünün benzersiz bir çalışmasına dayanarak, Yatırımcı Business Daily’nin CAN SLIM Yatırım Sistemi size bunu yapmak için araçlar sunar. Kazanan hisse senetlerinin yedi genel özelliğinitanımlar ve Veeva Systems ( VEEV ),  Nvidia ( NVDA ), Facebook ( FB ), Amazon.com ( AMZN ) veya Apple ( AAPL ) gibi hisse senetlerinin nasıl satın alınacağına dair zaman içinde test edilmiş kurallar sağlar karınızı ne zaman kilitleyeceğinizi ve borsaya nasıl zaman ayıracağınızı, daha yükseğe tırmanmaya başlarlar.

Hem yeni başlayan yatırımcılar hem de mevsimsel borsa profesyonelleri için, her zaman en iyi stokları tam olarak doğru zamanda alıp satmak imkansızdır. Ayrıca, para kazanmak için her zaman haklı olmanız gerekmediğini de anlayın. İzlemek için en iyi stokları , onları satın almak için ideal zamanı ve karınızı kilitlemek veya herhangi bir zararı hızla kesmek için stokları ne zaman satmanız konusunda temel kuralları öğrenmeniz yeterlidir.

Hisse Senedi Yatırımları – Hisse Senedi Piyasası

Wall Street’teki çoğu ceza uzmanı, borsada işlem yapmanın imkansız olduğunu söyleyecektir. Bir piyasa döngüsünün en üstünde ve sonunda gireceğinizi düşünmek gerçekçi olmazsa da, ortaya çıkan pazar eğilimlerindeki büyük değişiklikleri tespit etmenin yolları vardır. Ve bu değişiklikleri tespit ederek, kendinizi yeni bir piyasa yükseliş trendinde kar elde etmek için konumlandırabilir ve piyasa sonunda bir düşüşe girdiğinde bu kazanımların büyük kısmını tutabilirsiniz.

Son piyasa türbülansı, bu yaklaşımın önemini pekiştirdi. Borsa son aylardaki üç olası aşamadan her birini geçti: onaylanmış yükseliş eğilimi, baskı altında yükseliş eğilimi ve düzeltilmiş piyasa. Bu değişikliklerde korunmak için 1 numaralı yatırım kuralına uyun: Kayıplarınızı her zaman kısa kesin . Borsa ne yaptığını kontrol edemeseniz de, bu temel kural nasıl tepki vereceğinizi kontrol etmenizi sağlar.

2018 yılının 4. çeyreğinde bir ayı piyasasını geçtikten sonra, 4 Ocak’ta, pazar önümüzdeki birkaç ay boyunca güçlü bir artışa neden olacak şekilde yeni bir pazar trendi başlatmak için bir takip günü belirledi. Pazar daha sonra tekrar yükselişe geçmeden önce Mayıs 2019’da tekrar geriledi. Bu, bu tür borsa döngülerinin sürekli olarak nasıl tekrarlandığına sadece bir örnektir. Nasıl çalıştıklarını ve kanıtlanmış kuralları kullanarak nasıl başa çıkacaklarını öğrenmek, uzun vadeli başarının anahtarıdır.

Stoklara Nasıl Yatırım Yapılır – Stoklar Nasıl Satın Alınır?

Satın almak ve izlemek için en iyi hisse senetlerini bulmak, büyük bir pazar kazananı nasıl çıkmadan önce neye benzediğini bilmekle başlar . Yukarıda belirtildiği gibi, IBD’nin 1880’lerden bu yana her piyasa döngüsünde en iyi performans gösteren hisse senetleri konusundaki çalışmaları , pazar kazananlarının yedi usta karakterini tanımladı . Amacınız şu anda aynı özellikleri gösteren stokları bulmak. Patlayıcı kazanç ve satış artışı, özsermayenin güçlü bir şekilde geri dönüşü, hızlı büyüyen ve sektör lideri bir ürün veya hizmet ve yatırım fonu yöneticileri arasında güçlü talep gibi özellikler.

Başka bir anahtar gösterge göreceli güçtür . Bir kriz döneminde veya özellikle değişken bir pazarda, RS çizgisi 52 haftanın en yüksek seviyesine yakın ya da yakınında stokları arayın. Piyasa liderliğinin yükseliş işareti.

IBD Hisse Senedi Kontrolü’nü kullanarak bu hisse senedi özellikleri için hisse senetlerinin başarılı, tarafsız veya başarısız olarak derecelendirilip değerlendirilmediğini anında görebilirsiniz . ( Hisse senetleriniz için nasıl derecelendirilebileceğini veya başarısız olunabileceğini görün.)

Stoklara Nasıl Yatırım Yapılır – Hisse Senedi Ne Zaman Satılır

Yeni başlayan yatırımcılar çoğu zaman hangi hisse senetlerinin satın alınacağına ve görmezden gelineceğine – daha fazla değilse – ne zaman satılacağı konusuna odaklanarak daha fazla zaman harcarlar . Büyük hata! Sağlam bir satış kuralları dizisi olmadan, zor kazanılmış tüm kazancınızı geri vererek ya da daha da kötüsü, gerekenden daha büyük bir zarar almayı bırakabilirsiniz.

Esas olarak iki tür satış kuralı vardır: kârınızı kilitlemek için hakaret kuralları ve zararları azaltmak için savunma kuralları. Borsa kârınızı elde etmek, elde tutmak ve birleştirmek için her iki satış kuralını da kullanmayı öğrenmeniz çok önemlidir.

Hisse Senedi Yatırımları – Hisse Senedi Grafikleri Nasıl Okunur

Yeni başlayanlar için borsayı anlamak söz konusu olduğunda, borsa listelerini nasıl okuyacağınızı öğrenmek en korkutucu zorluklardan biri olabilir. Ama öyle olmak zorunda değil. Grafik okumanın temel kavramlarını ve neden hisse senedi grafikleri kullanmanız gerektiğinianladığınızda, satın alma ve satma işlemlerinde zaman çizelgesi görüntülemenin zor olmadığını göreceksiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Borsa

Tüm değerli beceriler gibi, hisse senetlerine nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek biraz zaman ve çaba gerektirir. Ancak getirisi hayat değiştirici olabilir. Bu yüzden temel bilgilerle başlayın ve zaman içinde yatırım becerilerinizi yavaş yavaş geliştirin.

Şimdi merak ediyor olabilirsiniz , hisse senetlerine yatırım yapmaya başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var? Cevap çok değil. As İBH kurucusu William J. O’Neil yazmıştır, “Bu kadar az $ 500 $ 1,000 ile başlayabilir ve kazanmak ve daha çok tasarruf olarak eklemek.”

Bir önceki yazımız olan 7 Önemli Yatırım Tavsiyesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.