Yaz Tatili için Finansman

Yaz Tatili için Finansman

Tatile gidilecek finansman bulunmuyorsa fakat hayaller her zaman ertelenmek zorunda kalıyorsa bankaların uygun faiz oranları vadeleri ile sunulan Tatil kredileri sayesinde herkes hayallerini gerçekleştirebilmektedir. Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar tatil kredisi sunmaktadır.  Bankalar yaz aylarında özel kredi paketleri hazırlamakta ve yazın sıcaklardan bunalan ve kışın yorgunluğunu atmak isteyen tatilciler olmaktadır. Tatil kredisi veren bankalar tam da tatilcilerin istediği gibi masrafsız ve kısa vadeli Kredi paketleri hazırlamaktadır. Bankalar tarafından müşterilere özel olarak yaz aylarında hazırlanan Kredi paketleri diğer kredi ürünlerinden daha farklı olmaktadır. Bu paketler müşterilere özel olarak yaz ayları için hazırlanan paketler olmaktadır. Yaz dönemlerinde sıcaktan bunalan yoğun çalışma temposundan sonra dinlenmek isteyen kişiler yurt içi ve yurt dışı tatillerine gitmek istemeleri üzerine bankalardan aldıkları krediler son dönemlerde artış göstermiştir. Buna istinaden bankalar tarafından sunulan kredileri alarak yaz aylarında tatile gitmek için ihtiyaç duyulan nakit erişiminin kolaylaştırılması adına verilmektedir. Genel olarak 36 ay vadeli olarak sunulan tatil kredileri taksit ertelemeli olarak sunulması ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ortalama Faizler

Tatil için finansman vadelerini 12 ve 48 aya varan vadeler ile %1,15 olmak üzere %1,75 faiz oranları ile kişilere sunmaktadır. Bu kredileri sunan bankalar ise aşağıdaki gibidir.

  • VakıfBank
  • DenizBank
  • Fibabank
  • Qnb Finansbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası

Akbank 3 ay taksit erteleme imkanı ile uygun faiz oranları ve ödeme şartları sayesinde 36 aya varan vadeli Tatil Kredisi sunmaktadır. Masrafsız olarak sunulan krediye başvuru yapmak isteyenler bankaya giderken nüfus cüzdanları ile gelir belgelerini götürmeleri yeterli olmaktadır.  Akbank bankasının taksit erteleme imkanını kullanan kişiler ise teknik olarak 33 ay olmaktadır. Yapı Kredi Bankası ise 48 aya varan vadeler sayesinde yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde gereksinim duyulan finansmanı karşılamak için uygun faiz oranları ve masrafsız olarak krediler sunmaktadır. Fakat Yapı Kredi Bankası’nda başvuru için banka şubelerine bizzat müracaat etmek ve kişilerin yanında gelir belgesi olmak üzere kimlik kartını ve son aya dair ödenmiş herhangi bir kayıtlı faturayı götürmek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan KYK Öğrenim Kredisinden Kimler Yararlanabilir? başlıklı makalemizde kyk kredisi ve kyk öğrenim kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.