Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

1. Reklam Ağları ile para kazanın (ör. Google AdSense, AdThrive, MediaVine)

Bu yöntem, web sitenizin sayfalarında yüksek kaliteli, optimize edilmiş içeriğe sahip olduğunuzda çalışır. Anahtar kelimelerin yazılı metne dikkatlice eklenmesi gerekir; bu nedenle Google, sitenize hangi reklamların yayınlanacağını belirleyebilir. Makalelerinizin konusunu reklam hedefiyle eşleştirmek çok önemlidir: içeriğe dayalı reklamlar, içeriğinizle ilgilenen kişilere yönelik olmalıdır. Aksi takdirde, reklamlara tıklamazlar ve kâr elde etmezler.
Önemli:  Google AdSense, 25 bin ziyaretçiden az olan siteler için uygundur. Ancak 25k / 100k oturumunuz olduğunda Mediavine ve AdThrive’a göz atmanızı şiddetle öneririz . Bu iki ağ, 1000 bin için reklam gelirini artırabilir, eğer trafiği toplayabiliyorsanız, AdSense’in 3-4 katını kullanır.

2. Reklam alanı sat

Üçüncü şahıslar arasında hareket etmek yerine, reklam alanlarını doğrudan medya alıcılarına satarsınız. Bu nedenle, reklam bütçesinin% 100’ü doğrudan size gidecektir. Artık trafik, ziyaret veya dönüşümlerle ilgili rahatsız etmeyin. Ancak, uzun vadede temettü ödeyecek olan şahsen toplantı ve müzakereleri gerektirebilir.

3. Bağış ve katkı isteyin

Web siteniz / blogunuz için gerçekten işe yaraması için bağışlarınızı diğer para kazanma yöntemleriyle karıştırmamanız gerekir. İnsanlar web sitenizden / blog’unuzdan zaten büyük para kazandığınızı algılamıyorlarsa bağış düğmesine basmaya daha yatkındır.
Okuyucular için bağış yapmaya değer olduğuna ikna olmak için, sürdürdüğünüz neden hakkında da konuşmalısınız.

4. Bir e-ticaret mağazası oluşturun

Bu, bir web sitesinden para kazanmak için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Bu, kullanıcıların gelebilecekleri ve beğendikleri ürünleri sipariş edebilecekleri bir çevrimiçi mağaza yerleştirme anlamına gelir. Bir e-mağaza fikri yeni değil. Ancak, e-mağazayı çevrimiçi pazardaki rakiplerinizden ayırmak için ne kadar çaba sarf ettiğinize bağlı olarak karlı bir gelir kaynağıdır.

5. e-Kitap Satmak

Bu para kazanma yöntemi düşük maliyetli ve düşük risklidir. Bir e-kitap yazmaya, yayınlamaya ve ondan para kazanmaya başlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kitapları basmak ve yayınlamak için ek bir masraf yoktur. Hepsi kendi web siteniz üzerinden çevrimiçi yapılabilir. Ve indirme bağlantısı için bir ücret alırsınız ve web sitenizi bu şekilde paraya çeviren e-posta adreslerini (gelecekteki takip ve e-kitap satışları için) toplarsınız. Geçmiş blog yazılarını bile toplayabilir, onlara tutarlı bir yapı verebilir ve bunları bir e-kitap şeklinde halka sunabilirsiniz.

6. Satış talebi yaratın ve satın

Müşteri adayı oluşturma modeli, bir web sitesinden para kazanma için başka uygun bir seçenektir. Web sitenizdeki içerik sayesinde, bir şirketin müşterilere / müşterilere dönüşmek için kullanacağı nitelikli potansiyel müşteriler olarak kaydedilebilecek kullanıcıları çekmelisiniz. Onları bu şirkete getirdiğiniz için para almanız için müşteri adaylarının kalifiye olması çok önemlidir. Ödeme modelleri, müşteri başına ödeme veya arama başına ödeme şeklindedir.

7. Danışmanlık hizmetleri sunun

Web sitenize para kazandırmak için başka bir seçenek danışmanlık hizmetleri sunmaktır. Güçlerinizi değere koymak ve para karşılığında farklı şirketlere danışmanlık yapmak istiyorsanız, bu iyi bir fikirdir. Kendinize dair kısa bir sunum, güven aşılayacak ve güvenilirliğini ödeyecek bir danışman olarak geliştirecektir.

8. Üyelik içeriği ile web sitenizi para kazanın

Üyelik web siteleri, abonelik ödemeleri karşılığında sürekli olarak kullanıcılara iletilen içeriği ifade eder. Kullanıcılara sağlanan içerik, değerli, onlar için faydalı ve benzersiz olmalıdır. Ayrıca, kullanıcıların üyeliklerini kapsayan bir ücret karşılığında almalarını sağlamak için sürekli olarak sağlanmalıdır.

9. Ürün incelemesi yapın

Ürün incelemeleri yazmak, web siteniz / blogunuzla basit ve hızlı gelir elde etme yöntemini temsil eder. Nişinizin çıkarlarına uygun ve iyi tanıdığınız ürünleri seçmelisiniz. Bu nedenle, kullanıcılarınızı ilgilendiren ürünler hakkındaki düşüncelerinizi ifade etmek için bazı satırları bırakabilirsiniz. Ürün incelemeleri yoluyla ürünlerini çevrimiçi dünyada tanıtmak isteyen şirketler tarafından ödeme alacaksınız.
Ayrıca, bu ürünler için bir ortaklık programına abone olarak para kazanabilirsiniz.

10. Online kurs verin

Çevrimiçi bir video kursu oluşturmak, web sitesi para kazanma yöntemi olarak başarılı olabilir. Her şeyin öğretilebilir olduğu fikrinden yola çıkmalısınız, bu nedenle uzmanlığınızı ve bilginizi belirli bir alanda başkalarına o alana nasıl katılmaya başlayabileceklerini öğretmek için kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz miktar karşılığında, insanlar gelip çevrimiçi kurslarınıza abone olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Neden Emlak Acentelerine Güvenemezsiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.