Waves Coin Nedir?

Waves Coin Nedir?

Kullanıcıların sanal ortamda olan varlıklarını güvenli ve kolay bir şekilde saklamaları ve hatta yöneterek ticaretleri için tasarlanmış bir sistem olarak Waves platformu kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak Bitcoin açık kaynaklı olan blokchain yani blok zincirini kullanmaktadır. Waves platformunda ise asıl amaç gerçek para ve sanal paraları birlikte merkezi olmayan bir sisteme aktarmak ve burada değiştirebilmektir. İşte kripto paralar arasında Waves coinin farkı da burada orya çıkmaktadır.

Waves Coin Analizleri

Kripto paralar hakkında kripto para analizi ile ilgili olan şeylere göz gezdiriyor iseniz muhakkak Waves coini duymuşsunuzdur. Yaklaşık 2 yıl önce 2016 yılında kurulan bu platformun kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Sasha Ivanov’dur. Tamamen Rusya alt yapılı olan bu kripto para birimi kısa sürede 30.000 BTC toplayarak büyük bir başarıya imza atmıştır. 2017 yılının sonunda 4-5$ arasında olan fiyatı ocak başı itibarı ile 14-15$ civarına kadar yükselmiştir. Son bir ayda da piyasadaki aşırı dalgalanmadan ötürü fiyatı 7$ civarındadır. Ama bazı uzman analistlere göre 2018’in Waves yılı olacağı söylenilmektedir. Çoğu tahmine göre de 2018 sonuna doğru Waves coinin 100 dolar limitine ulaşabileceğinden ve hatta aşabileceğinden bahsedilmektedir. Kabaca bir tabir ile yaklaşık olarak 12 katına çıkacağını sizlere söylemek isteriz. Yani şu an yatırım yaptırdığınız takdirde her ne kadar yatırım yapar iseniz büyük olasılıkla eğer analizler doğru ise yatırım yaptığınız paranın 12 katı kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Biz size bu yazımızda asla garanti vermiyoruz. Yapılan analizler doğrultusunda sizlere basit bir hesap ile ne kadar kazanabileceğinizi söylüyoruz. Hiçbir şey kesin değildir. Tamamen size kalan bu karar ile eğer analizler doğru ise güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Waves Coin Üretmek İçin Madencilik Yapılabilir Mi?

Maalesef Waves coin bu noktada diğer kripto paralara göre biraz farklı bir yol izlemektedir. Toplam olarak 100 milyon Waves coin piyasa sürüldüğü için Waves madenciliği yapılamamaktadır. Fakat madencilik dışında Masternode denilen bir sistem ile Waves kazanmak mümkün. Elinde en az 10 bin Waves coin bulunan herkes elindeki kripto paraları kiralayarak yeni bir blok üretimine katkı sağlayabilmektedir. Blok zinciri tamamlandığı zamanda Waves kiralayan şahıslar bu durumdan gelir elde etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Vibe Coin Nedir? başlıklı makalemizde Vibe Coin, Vibe Coin borsaları ve Vibe Coin cüzdanı hakkında bilgiler verilmektedir.