Vibe Coin Nedir?

Vibe Coin

Vibe coin, blok zincirinin faydaları ile sanal gerçekliğin yeni trendlerini birleştirmek için tasarlanan altcoinlerden biridir. Vibe coin, kişilerin iş toplantıları düzenleyebileceği, canlı etkinliklere katılacağı ve yeni insanlarla tanışabilecekleri sanal bir evren olan Vibehub’da kullanılmak için tasarlanmıştır. Vibe hub, sanal gerçeklik yaratan, kullanıcıların teknolojiyi kullanarak deneyimler alıp satmasına imkân tanıyan bir platformdur. Vibe hub’daki tüm işlemler bir ERC20 coini olan Vibecoin’i kullanır. Vibehub’u diğer sanal gerçeklik platformlarından ayıran temel özellik, Volumetrik Video teknolojisi ile görsel performans yakalama kabiliyetidir. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar arasında daha yakın ve samimi bir etkileşim sağlanabilmektedir.

Vibe coin, ethereum blok zincirini temel almaktadır. Vibe coin platformdaki tüm ödeme işlemleri için kullanılabilmektedir. Sanatçılar ve öğretmenler bu sanal platform sayesinde milyonlarca insana ulaşabilmektedir.

VibeHubs 12 kişilik bir grup tarafından, insanlara yepyeni bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için tasarlandı. 25 Eylül 2017’de 1.24 milyon dolar pazar değeri ile piyasaya sürüldü. Teminat fiyatı başlangıçta 0,017 dolardı. Vibecoin’in şu anki piyasa değeri  ise 5,8 milyon dolar. Günlük işlem hacmi ise yaklaşık olarak 60,000 ABD doları. Vibe coin 11 Ocak 2018’de binance.com’da da işlem görmeye başladı.  Vibe coin ekşi sözlükte en karlı altcoinlerden biri olarak görülüyor. Vibe coin twitter ve facebook’ta son zamanlarda en fazla konuşulan altcoinlerden biri.

Vibe Coin Yorumları

Forumların Vibe coin yorum sayfalarında vibecoin’in sürekli yükselişte olacağı ile ilgili yorumlar çoğunluktadır. Bunun en önemli nedeni sanal gerçeklik platformu olan vibe hub’un gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ulaşması ve her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılır hale geliyor olmasıdır. Vibe hub’da kullanılan Vibe coin, kullanıcıların yorumlarında da belirttiği gibi satın alan kişileri zarara uğratacak gibi gözükmüyor.

Bir önceki yazımız olan Ripple Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Ripple borsaları, Ripple cüzdanı ve Ripple nasıl satılır hakkında bilgiler verilmektedir.