Taşıt Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıfır ve ikini el araçlar için alım kolaylığı sağlayan taşıt kredisi uygun ödeme şartları oluşturuyor. Bu kredinin ödeme süresi tamamlanana kadar aracınız rehin edilir ve bu kredi için kefil istenmez. Bu yazıda taşıt kredisi hakkında sıkça sorulan soruları cevaplayacağız.

Taşıt Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Taşıt kredisini ödemek için belirli zamanlar belirlenir. Bu zamanlarda parayı ödemeniz gerekir. Eğer ödemezseniz bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Taşıt kredisini zamanında ödemediğinizde bir süre belirlenmiştir. Bu süre içinde de ödemezseniz icra gelebilir. Daha sonra aldığınız araba bankaya teslim ediliyor. Bu araba sizin vermeniz gereken par

Taşıt Kredisine Kimler Başvurabilir?

Taşıt kredisini çekmek için bazı şartlar gereklidir. Bu şartların en başında kişinin reşit olması gereklidir. Yani 18 yaşından büyük olması gerekir. Bunun yanında SGK’sı olması gerekir. SGK’sı en az 6 aylık olmalıdır. Alınan taşıtta ipotek bulunmaması gerekir. Son olarak gelirinizin kredinin taksitlerini ödemesi gerekir. Yani yeterli para kazanmanız gerekir.

Taşıt Kredisinin Onayı Ne Kadar Sürer

Taşıt kredisinin onayı fazla uzun sürmez. Bazı faktörlere bağlı olarak en fazla 1 hafta sürer. Tabi iş günü olarak bir hafta sürer.

Taşıt Kredisi İle Alınan Araçlar Kredi Bitmeden Satılabilir Mi?

Taşıt kredisi ile alınan bu araçlar kredi süresi dolmadan satılabilir. Bunu engelleyecek herhangi bir şey yoktur. Ama satmamanız daha iyi olacaktır. Kendinizi sağlama almalısınız.

Taşıt Kredisi İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Taşıt kredisine başvurmak için ilk olarak nüfus kâğıdı gereklidir. Bunun yanında eğer varsa sürücü belgeniz yok ise pasaportunuz gereklidir. Son olarak başvuracak kişinin elektrik, su, telefon, doğalgaz faturalarına ve gelir belgesine ihtiyaç vardır.

Öğrencilere Taşıt Kredisi Verilir Mi?

Taşıt kredisinde öğrencilere kredi verilebilir. Fakat bu öğrencilerde gelir belgesi bulunması gerekir. Bazı bankalar ise öğrencilerde gelir belgesi değil bir kefil ile bunu kabul ediyor. Kendilerini sağlama almak için bunları yapmaları gerekiyor. Ayrıca normal olarak başvuran öğrenciler de reddedilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Özel Ve Kamu Bankaların POS Komisyon Oranları başlıklı makalemizde akbank pos komisyonları, denizbank pos komisyonları ve garanti pos komisyonları hakkında bilgiler verilmektedir.