Sicili Bozuk Olan Kadınlara Kredi

Sicili Bozuk Olan Kadınlara Kredi

Banka kredi notlarına bakılmadan  Kara listede olunup olunmadığı incelenmeden NKREDİ isimli sistemde çalışmayan ev hanımlarına ve gelir belgesi bulunmayanlara ya da evde çalışılıyor ise aktifbank tarafından sağlanan bu alternatif sayesinde sanal tefecilerin eline düşmeden yasal olup tüm kadınlara finansman olanağı sağlanmaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden yapılacak olan Kredi başvurularında da gelir belgesi aranmadığından dolayı bu bankaların kredilerine pratik bir halde başvurmak mümkündür.

Kredi Veren Bankalar

Cepteteb, Enpara, Onedio, Nkolay gibi bankalar bu alternatifleri kadınlara sunmaktadır. Girişimci olan ve kendi işini kurmak isteyen kadınlara KOSGEB tarafından finansal destek sağlanmaktadır. 2020 senesinde bir iş planı yaparak KOSGEB’e başvuru yapılması halinde başvuru kabul edilirse 100.000 TL kredi ve 50.000 TL geri ödemesiz hibe imkanlarından yararlanmak mümkündür. KOSGEB’in bayan girişimcilere erkeklere oranla daha fazla desteklenmektedir. Aynı zamanda herhangi bir gayrimenkul olarak taşınmazı ya da kira geliri bulunan kadınlar için kredi çekmek oldukça pratik bir halde gerçekleşmektedir. Kredi çekemeyecek durumda olan banka müşterileri için ihtiyaç kredileri geliştirilmiş ve bu taşınmazlar yardımı ile kredi çekmek daha da kolay bir hale gelmiştir. Bunlar bankaya teminat olarak gösterilerek ve satılamaz şerhi konularak daha yüksek meblağlarda kredi çekme olanakları da yer almaktadır. Banka şubelerine gitmeden sıra beklemeden başvuru için evrak hazırlamaya gerek kalmadan anlık olarak başvurular gerçekleştirilebilmektedir. Ev hanımlarına aile bütçesini sarsmadan kredi veren Şekerbank kadınlar için ev kadını ihtiyaç kredisi paketi ile faiz oranı 12 ay vadede olan kredi sunmaktadır. Sabit bir geliri olan ev hanımlarına da bireysel ihtiyaç kredisi olanağı sunmaktadır. Ev hanımlarının eşlerinin maaş durumuna göre kredi kullandıran bankalar 24 aya kadar taksit olanağı ve bireysel kredileri istenilen kredi limitine kadar kullanma şansı sunmaktadır. Tapu belgesi karşılığında kredi veren bankalara yapılacak kredi başvuruları ile ev hanımlarına özel olarak hazırlanan Kredi olanaklarından yararlanmak da mümkündür. KOSGEB ev hanımlarına iş projesi karşılığında 2020 senesinde de 150 bin lira destek sunmaktadır. Iş hayatında kadınların ayakta durabilmesini sağlamak adına bankalarla beraber devlet kurumları da desteklerini sürdürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mikro Kredi Nedir? Kimler Alabilir? başlıklı makalemizde mikro kredi, mikro kredi nasıl alınır ve mikro kredi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.