Paccoin Nedir?

Paccoin Nedir?

Paccoin, PoW ve PoS blok zinciri mekanizmalarını kullanan eski kripto para birimlerinden biridir. Pacifica Nation’ın resmi para birimi olarak bilinen Paccoin, William Corliss tarafından 2013 yılında yaratıldı. O zamandan beri markalaştırılarak yeniden piyasaya sürüldü. Bu coin ile ilgili elimizde pek fazla bilgi mevcut olmasa da bazı önemli yapılandırılmalarla yeniden geliştirildiği biliniyor. Paccoin’in en iyi özelliği kullanıcılarına her 1 dakikalık blok için 500 coin vermiş olmasıdır. Transfer işlemleri bitcoinden 10 kat daha hızlıdır. Paccoin PoS algoritması kullanmaktadır.

1 Şubat 2018’de bir geri ödeme gerçekleştirmenin planlandığı paccoin 1 Mart 2018’de yeni haliyle piyasalara sunulacak. Paccoin websitesinde yapılan duyuruya göre erken alım yapacak kullanıcılara yüzde 40 blok yaratma imkânı verilecek. Daha önce paccoin satın almış kullanıcılara ise 1 yıl süreyle eski paccoinlerini kullanabilme izni verilecek.

Paccoin Nereden Alınır?

Şu anda Paccoin mining yaparak kazanılan bir coin değildir. Paccoin’e yatırım yapmayı seçen kullanıcıların paccoin satın al opsiyonu olarak ise önlerinde iki seçenek vardır. Bunlardan ilki bu coini paccoin’in websitesi olan paccoin.net adresinden satın almaktır. İkinci yol ise Cryptopia’dan paccoin satın almaktır. Sanal para forumlarındaki Paccoin yorum sayfalarında satın alınması tavsiye edilmeyen coinlerin başında yer almaktadır.

Paccoin Satın Al

Cryptopia’dan paccoin satın almak için öncelikle Coinbase’den Litecoin veya Bitcoin satın alın. Coinbase hesabınız yoksa önce burada hesap oluşturun. İşlemlerle ilgili ücretin daha ucuz olmasından dolayı Litecoin satın almanızı tavsiye ederim. Daha sonra Cryptopia’da eğer yoksa bir hesap oluşturun. Hesabınızı oluşturduktan sonra Coinbase’den satın aldığınız Litecoin’i veya Bitcoin’i cryptopia hesabınıza transfer edin. Bu adımı da tamamladıktan sonra cryptopia hesabınızdaki sanal para ile dogecoin satın alın ve son olarak satın aldığınız dogecoin’i Paccoin’le takas edin.

Bir önceki yazımız olan KuCoin Nedir? başlıklı makalemizde KuCoin borsası, KuCoin cüzdanı ve KuCoin nasıl satın alınır hakkında bilgiler verilmektedir.