Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartlarının temel amaçlarından biri üniversiteye gidip fazla bir geliri olmayan genç yetişkinlere kredi geçmişi oluşturma yolunda ilk adımı atmaları ve kredi kartlarını kullanmaya başlamalarını sağlamaktır. Bankalara başvuru  yaparak alınabilecek bir Öğrenci kredi kartı sayesinde kitap, sınavlar, yurt ücretleri ve harçlığını alana kadar ödeme yapmalarını gerektirecek acil ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.  Tamamıyla bunlarla beraber kredi kartı kullanmaya başlayarak genç öğrenciler iyi bir kredi geçmişi oluşturabilir ve gelecekte ki finansal gereksinimleri karşılama adına ilk maddi adımlarını atabilir. Kredi kartı kullanmaya başlamak birçok alternatifi beraberinde getirdiği gibi büyük bir sorumluluk da getirmektedir. O nedenle öğrenci kredi kartları hakkında bilinmesi önemli olduğunu düşündüğünüz her şeyi araştırmakta yarar var. Öğrenciye kredi veren bankalar genel olarak TEB, Denizbank, İş Bankası, Garanti ve Vakıfbank birçok de kuruluşlarda olmaktadır. Kendiniz için en iyi öğrenci kredi kartını bulmak istiyorsanız ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunlar arasında bazı bankalar öğrenci kredi kartında nakit avans çekimine izin vermezken diğerleri verebilmektedir. Aynı zamanda kampanyaları hususun da kredi kartınızın Word, maksimum ya da Bonus özellikli olması da sizler için önemli olabilir.

Kredi Kartları Hakkında

Bankaların aidatsız Maximum üye işyerlerinde taksit puan kazanımı ve belirli kampanyalardan yararlanma imkanı sunan İş Bankası öğrenciler için de Üniversiteli kredi kartı ve İş’te Üniversiteli aidatsız kredi kartı olmak üzere iki seçenek sunmaktadır. Fakat temassız ödeme özelliği ile ilave taksit ve dönemsiz maxi puan kampanyaları gibi bir takım ayrıcalıklardan yararlanma olanakları da sunmamaktadır. Aynı zamanda Vakıfbank üniversitelilerin gereksinimlerine göre hazırlamış olduğu Vakıfbank like Card, World üyesi iş yerlerindeki kampanyalardan yararlanma ve taksitli alışveriş yapabilme olanakları sunmaktadır. Vakıfbank Like kart öğrenci belgesi ya da öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanı ile vakıfbank şubelerinden telefon ya da internet şubesinden başvuru yapmak mümkündür. Akbank bankası finansal anlamda öğrencileri rahatlatmak için 26 yaş altı gençlere ve Axess exi26 kredi kartı tüm Axess üyelerine işyerlerinde yapılan alışverişlerden chip para puan kazandırırken taksitli alışveriş imkanı da sunan kart ilk yıl kart aidatı almamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Sicili Bozuk Olan Kişiler Bu Durumu Nasıl Düzeltir? başlıklı makalemizde kredi sicili, kredi sicili nasıl temizlenir ve Kredi Sicili temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.