Öğrenciler Nasıl Para Biriktirebilir?

Öğrenciler için bu 6 para biriktirten ipucu

 1. Bütçe planı yap

  Harcamaları kısmadan önce, onların ne olduğunu bilmeniz gerekir. Ayrıca ne kadar para kazandığınızı net bir şekilde görmeniz gerekir. Harcadığınız her şeyin bir listesini derleyin. Kira, kamu hizmetleri, yiyecek, ulaşım ve sağlık giderleri gibi kalemleri de dahil edin. Ayrıca, o geceyi sinemaya veya akşam yemeğine ve bu hızlı yolculuğa Starbucks’a ekleyin. Az miktarda topla! Ardından, tüm gelir kaynaklarını ekleyin. Tam zamanlı mı yoksa yarı zamanlı mı çalışıyorsunuz? Bir çeşit nafaka veya güvenebileceğiniz yıllık bir hediye alıyor musunuz? Bütçenizi ne kadar doğru yaparsanız, o kadar iyidir. Gerçekçi bir bütçeye sahip olduğunuzda, kesebileceğiniz harcamalara bir göz atın. İşte altı. daha fazlasını düşünebilir misiniz?

 2. Kendi yemeğini kendin yap

  Kahvaltı ve öğle yemeği yemek yerine, ikisini de evde yapın. Kalkarken kahve demlenecek bir zamanlayıcı ayarlayın ve günü terk etmeden önce kahvaltı yapın. Akşam yemeğinden kalanları kullanın ya da öğle yemeği malzemeleri alın ve her gün bir tane alın. Erken bir yükseltici değilseniz, önceki gece her şeyi hazırlayın. Zamandan ve paradan tasarruf edersiniz!

 3. Yerel kütüphanenizi kullan

  Yerel kütüphanenizden kitaplar, filmler ve hatta video oyunları alabilirsiniz. Ve hepsi özgür! Ayrıca, sınıf için ihtiyaç duyduğunuz bazı ders kitaplarını stoklayabilirler. Kütüphaneler müzelere ve sanat galerilerine indirimli biletler için harika bir kaynaktır. Yıl boyunca ücretsiz etkinliklere bile ev sahipliği yapıyorlar. Yerel kütüphanenize bakın ve hiç para harcamadan yaşayabileceğiniz tüm eğlenceyi öğrenin.

 4. Dikkatli yemek ye

  Ara sıra akşam yemeğine çıkmak sorun değil. Sadece dikkatli ol. Erken akşam yemeği spesiyallerinden, bire bir fırsatlardan ve indirimli günlerden yararlanın. Restoran kuponlarını kullanın ve mezeleri ve mezeleri bölmeyi düşünün. Ve pahalı bir soda yerine, yemeğinizle birlikte su için. Senin için daha iyi ve bedava.

 5. Ücretsiz eğlen

  Canlı açık hava müziği yaz aylarında sık sık meydana gelir ve genellikle ücretsizdir. Soğuk aylarda bile, topluluklar ve okullar ücretsiz oyunlar, konserler ve diğer birçok etkinliği gerçekleştirdiler. Alan okullarının ve topluluk sayfalarının web sitelerini kontrol edin ve etkinlik takvimlerine bakın. Bölgenizde neler oluyor?

 6. Öğrenci kimliğini kullan

  Öğrenci kimliğiniz, kurslarınız için bir biletten ibaret değildir. Harika bir indirim. Restoranlar ve perakendecilerden konserlere ve oyunlara, öğrenci kimliğiniz size para kazandırabilir. Spor salonları üyeliklerde indirim yapar ve Apple gibi şirketler teknolojide indirim yapar. Nerede alışveriş yaparsanız gidin ya da öğrenci indirimleri sunan tabelaları arayın ve her zaman bir işaret olup olmadığını sorun.

Bir önceki yazımız olan Finans Şirketi Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizde finans şirketi ve finans şirketi nasıl kurulur hakkında bilgiler verilmektedir.