ÖĞRENCİ KREDİ KARTI BAŞVURUSU

Eğer bir üniversite öğrencisi iseniz kredi kartı kullanmanın iyi bir fikir olup iyi bir fikir olmadığını sorguluyor olmanız yüksek ihtimalle mümkündür. Oysa ki bir kredi kartı edinip kullanmış olmanız gelecekte yani uzun vadede iyi bir kredi geçmişi oluşturmanıza ve aynı zamanda doğru finansal alışkanlıklar edinip bunları geliştirmenize yardımcı olacak hususlar arasında kendisine yer bulmaktadır.

Eğer bir üniversite öğrencisi iseniz ve daha öncesinde bir kredi kartı ya da kredi ürünü kullanıp kredi geçmişinizi olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir davranışta bulunmadıysanız kolayca bir kredi kartı sahibi olmanız mümkün olan bir durumdur.

Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Öğrenci Olmak Zorunda Mıyım?
Öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunup olumlu bir yanıt almak istiyorsanız birkaç istisnai durum dışında size sağlanacak avantaj ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmanız için mutlaka öğrenci olmanız gerekmektedir. Ayrıca öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için gerekli olan form bilgilerinde okuduğunuz okulla alakalı doldurmanız gereken boşluklar da kendisine yer bulmaktadır. Bundan ötürü öğrenci olmanız öğrenci kredi kartı edinmenizde işinizi kolaylaştıracak bir durum olacaktır.

Bir Kefile Ya da Teminata İhtiyacım Olur Mu?
Öğrenci kredi kartı başvurusu yapma işleminde bir kefile ya da teminata ihtiyaç duymayacaksınız. Tekrardan hatırlatmam gerekecek olursa sizin daha önce kredi kartı ya da kredi ürünü kullanmış olup kredi geçmişiniz olumsuz yönde etkilendiyse öğrenci kredi kartına ulaşmanız için banka tarafından bir kefil ya da teminat olmadan başvurunuzun reddedilme imkanı da mevcuttur.

Düzenli Bir Gelir Sahibi Olmam Gerekir Mi?
Hayır düzenli bir gelir sahibi olmanız öğrenci kredi kartını temin etmeniz için sizden istenen şartlar arasında değildir.

Finansal Geleceğim Adına Mantıklı Bir Seçim Yapıyor Muyum?
Öğrenci kredi kartınızı olumlu bir şekilde kullandığınız takdirde iyi bir finansal geçmiş oluşturma şansına sahipsiniz.
Kredi Kartı Borcumu Ödemez ya da Ödeyemezsem Ne Olur?
Kredi geçmişiniz olumsuz bir yönde etkileneceği gibi ileride yapacağınız kredi ürünleri başvuruları bankalar tarafından reddedilir.

Bir önceki yazımız olan ATM’DEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? başlıklı makalemizde ATM’DEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? hakkında bilgiler verilmektedir.