Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet memurlarına Toplu Konut Projesi haricinde diğer bankalar faizsiz kredi sunmamaktadır. Devlet memurlarına özel ihtiyaç kredisi sunan bankalar vakıf bankası, ING Bankası, Denizbank, Garanti Bankası ve Akbank gibi bankalardır. Denizbank kamu çalışanlarına özel 60 ay vade ile yüzde 1,89 oranıyla 55 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ihtiyaç kredisine başvurmak için gerekli olan evraklar nüfus cüzdanı Aslı ve fotokopisi, gelir belgesi, kamu kimlik kartı, yerleşim belgesi ve son aya ait resmi fatura örneği olmaktadır. Sadece devlet memurlarının yararlanabildiği bu alternatif ile 100’de 0,99 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar kredi imkanlarından yararlanmak mümkündür. Vade aralığı  60 ay olurken Kredi tahsis ücreti kredi tutarının yüzde 0,5 kadarı olmaktadır. Sadece nüfus cüzdanı ile başvurular tamamlanabilmektedir. Kamu personeline özel taksitli ihtiyaç kredisi, Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Sigortalar Kurumu, bağ-kur emeklileri yararlanabilmektedir. 70 bin ve bin TL aralığında verilen kredinin en fazla 60 aya kadar vade ile yüzdesi 1,0 5 faiz oranı ile devlet memurlarına özel ihtiyaç kredisi sunulmaktadır.

Akbank Kamu Personeline Özel Kredi

Devlet memurları kredi kampanyası sunan Akbank 75000 TL’ye kadar kredi kullanımlarından yüzde 1.25 faiz oranı ile yararlanma şansını sağlamaktadır. Aynı zamanda krediyi kullananlar kullanım ücreti olarak da 210 TL ödemektedir. Bu kredi kullanıldığında 3 ay kredi ödemesi için olanakları da bulunmaktadır. Kamu çalışanlarına özel olarak ihtiyaç kredisi sunan bankalardan bir diğeride Halkbank olurken banka tarafından 60 aya kadar varan vadeler ile kredi sunulmaktadır. İş Bankası kamu çalışanlarına kredi sunan bankalardan olurken vade miktarı 48 ay olmaktadır. Eşit taksitli yada banka tarafından şahıslara özel olarak hazırlanmış ödeme planı sayesinde krediler rahatça geri ödenebilmektedir. Kampanya dahilinde 60 aya kadar vade ile sunulan Kredi de Gelir Belgesi Şartı da bulunmamaktadır. Aynı zamanda İş Bankası şubelerinden ya da internet bankacılığından da başvuru yapmak mümkün olurken SMS ile de başvurular yapılabilmektedir. Ihtiyaç kredilerine başvurmak için tercih edilen Bank en yakın şubesine giderek krediler edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Apartman ve Site Yönetimi Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde apartman kredisi, apartmanlara kredi veren bankalar ve site yönetim kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.