Limitsiz Kredi Kartını Kimler Alabilir?

Limitsiz Kredi Kartı

Kredi kartı, nakit para olarak da herkes tarafından kabul edilen, görece daha da güvenli ve son derece pratik bir çeşit ödeme yöntemi olarak kullanılmakta olan karttır. Kartların bonusları, çeşitli imkanları, taksit seçenekleri ve bunlara benzeyen bazı seçenekleri cazip kılmakta olan etmenlerin arasında da yer almaktadır. Kredi kartlarımızın da çeşitli limitleri vardır. Bunlara ek olarak kartlarımızı kullanıp otomatik yapılan çeşitli ödemeler, ertelemeler gibi birçok fırsatları kullanırız. Yine de bahsi geçen bu kartları her an dilediğiniz gibi kullanabileceğimiz anlamını da taşımamaktadır.

Maaşın Dört Katına Kadar Limit

Kredi kartları, bankacılık devlet denetleme kurulu tarafınca da bir bireyin maaşının dört katına kadar izin verilebilecek düzeylerde ayarlıdır. Bu limit ise bir bireyin sahip olabileceği yine en yüksek limitli kredi kartıdır. Tek bir kartı dahi olsa birden fazla kartı dahi olsa yine bu meblağ asla aşılamamaktadır. Bunlara ek olarak yine ilke şeklinde bir kuruluş, kendi özvarlıklarının %25’inden çok daha fazla oranlarda da borç verememektedir. Elden borç para, kredi veya yine kredi kartı harcamaları oluşması da bu sonucu asla değiştirmemektedir. Fakat yine bu kanun eğer bulunmuyor olsaydı dahi kartlarımızın müsaade edebileceği en yüksek harcama oranı bankanın kendi malvarlıklarından daha yüksek olamamaktaydı.

Bir Telefon İle Limit Artışı

Yine limitsiz kredi kartı şeklinde de isimlendirilmekte olan oldukça yüksek limitlere sahip, sadece telefon ile de limit artışı talebini yapabilen kartlar, genel olarak toplumun zümresi dışında kimselere de sunulmamaktadır. Yine ünlü bazı sanatçılar uzun süreler yüksek oranlarda kredi kartı beraberinde ödeme yapan fakat dönem sonlarında borç bırakmayan iş adamları beraberinde toplumda belli çeşitli saygınlıklara ve ekonomik güvencelere erişen bireylerin kartları limitsiz kart adı verilmekte olan yine bu kartların fonksiyonlarına sahip şekilde yenilenmektedir. Limitsiz kredi kartları da genel anlamda belli saygınlığa sahip olma şartı ile verilmekte olan çeşitli ürünlerdendir.

Bir önceki yazımız olan Yaz Tatili için Finansman başlıklı makalemizde yaz taili için finansman ve yaz tatili kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.