KuCoin Nedir?

KuCoin Nedir?

KuCoin, sanal para birimleri ile ticaret yapmak için modern ve güvenli sanal para borsasından biridir. Sanal para pazarına yeni katılan para birimlerinden biri olan KuCoin, GF Securities, Ant Financial, Jianbang, Youling ve Ibox Pay gibi şirketlere itibar kazandıran bir grup Çinli tarafından kuruldu. 15 Eylül 2017’de Çin’de kurulan şirketin merkez ofisi Hong Kong’da bulunuyor. Çin’de çok sıkı İnternet yasakları söz konusu olsa da sanal alışveriş henüz yasaklanmış değil. Ancak her an yeni bir yasa yürürlüğe girerek sanal para kullanımı veya sanal ticaret yapılması yasaklanabilir.

KuCoin Piyasası

Şirketin aynı zamanda KCS adlı kendi sanal parası da var. KuCoin borsasının planı ilk olarak yeni coinleri listeleyen ilk borsa olmak. KuCoin gelirinin yüzde 90’ını KuCoin satın alan kişilerle paylaşıyor. Ödemeler günlük olarak gerçekleşiyor. Alınan ödemelerle KuCoin.com’da Bitcoin, Ethereum, Neo veya USDT satın alınabiliyor. KuCoin borsası bugün mevcut olan geleneksel borsalardan çok daha kullanışlı ve kullanıcı dostu bir borsa olmayı hedefliyor. KuCoin’in en büyük avantajı borsalarda yapılan doğrulama işlemlerine ihtiyaç duyulmaması. Borsada hesap oluşturmak için bir e-posta adresi ve şifre almak yeterli oluyor.

Kucoin İşlemleri

Kucoin borsasında 60’dan fazla coin işlem görüyor. KuCoin borsasınının web sitesinde, saniyede  iki milyon işlem gerçekleşiyor. Kucoin’de Binance borsasında yer almayan coinler de var. Şirket, yeni coinleri listesine almaya gayret gösterirken kullanıcılarının da önerilerini dikkate alıyor. Şirket, KuCoin’i olan kullanıcılarına ek ödeme de yapıyor. Kullanıcılar böylece KuCoin satın aldıklarında ek gelir elde ediyorlar.

KuCoin satın al opsiyonu şirketin kendi web sitesinden yapılabildiği gibi diğer borsaların web sitelerinden de yapılabiliyor. KuCoin’i, kendi web sitesi dışında bittrex ve coinmarketcap sitelerinden de satın alma imkânı mevcut.

Bir önceki yazımız olan Kripto Paralar ve Bitcoin başlıklı makalemizde bitcoin borsaları, bitcoin cüzdanı ve bitcoin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.