Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Ne Zaman Gönderilir

Kredi Kartı kaç günde çıkar

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar Ve Ne Zaman Gönderilir

Kredi kartı kullanımı son dönemlerde oldukça yaygın hale gelmiştir ve her geçen gün biraz daha kullanımı artmaktadır. Kişiyi nakit taşıma zorunluluğundan kurtaran kredi kartları son derece pratik bir kullanıma sahiptir.

Kredi kartı kullanımının artmasında birçok işletmenin kredi kartı kabul etmeye başlamasının da büyük etkisi vardır. Son dönemlerde oldukça küçük işletmelerde küçük tutarlar bile kredi kartı ile ödeme kabul edildiği için kredi kartı kullanımı da son derece artmış ve nakit taşıma zorunluluğu büyük oranda ortadan kalkmıştır.

Kredi Kartı Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kredi kartının kullanımı bu kadar popüler hale gelince pek çok kişi de bir banka müşterisi olarak kredi kartı çıkartmak istemektedir. Bankalara Kredi kartı talebinde bulunmak üzere yapılan başvurular öncelikle değerlendirmeye alınır ve sonrasında kişi tarafına olumlu ya da olumsuz bir cevap verilir.

Kredi kartı başvurusu yapmak için bazı bankaların direkt olarak şubesine gitmek gerekirken bazı bankalar kredi kartını eve kadar getirip teslim etmektedir. Kartı eve getiren bankaların başvuruları da online platformlardan yapılmaktadır ve kart teslimi sırasında gelen görevli müşteriden gerekli imzaları almaktadır.

Kredi kartı başvurusu yapılırken kişinin gelir seviyesi, kredi notu, kişinin varsa mal varlığı, birikim seviyesi gibi parametreler son derece önemlidir. Bu parametrelere bağlı olarak kredi kartı başvurusu olumlu ya da olumsuz olarak cevaplanır. Özellikle kredi notu bankalar tarafından son derece önemsenin bir parametredir ve düşük olmaması gerekir.

Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredi kartı başvuruları genellikle ortalama 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Kart başvurusunun sonucu kişiye bildirilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan müşterilerin kartları basıma yollanır. Kartın basımı yapıldıktan sonra ise müşteriye teslim edilmek üzere banka şubesine ya da direkt olarak müşterinin adresine yollanır.

Bankaların tüm bu işlemler için müşteriye söyledikleri süre genellikle 7 iş günüdür ancak bu durum bazı bankalarda daha uzun sürebilir. Özellikle yoğun çalışma dönemlerinde kartın hazırlanması 10 iş gününe kadar çıkabilir. Başvuru yapacakların bunu dikkate almaları önerilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Bloke kaldırma İçin İzlenecek Adımlar Nelerdir? başlıklı makalemizde bloke, kredi ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.