Kredi Kartı ile Bitcoin Almak

Kredi Kartı ile Bitcoin Almak

Bitcoin hem pazarda hem de borsada oldukça önemli bir konuma sahip. Günde milyonlarca dolar işlem hacmiyle oldukça dikkat çeken Bitcoin, sadece nakit parayla alınmak zorunda değil. Türk borsalarında sadece Türk Lirası ile alınabilen Bitcoin, yabancı borsalarda her türlü işlem ile alınabiliyor.

Bitcoin Satın Almak

Hem Türk borsalarından (BTCTürk, Paribu), hem de yabancı borsalardan (Binance, Bittrex) Bitcoin alım satımı yapabilir, cüzdanlarınıza Bitcoin yüklemesi yapabilirsiniz. Fakat Bitcoin alış satışları çoğunlukla Türk Lirası veya USDT (Tether) ile yapılmaktadır.

Türk borsalarında Türk lirası dışında alım satım yapılamamaktadır. Fakat Binance gibi yabancı borsalarda, Türk lirası ile alım yapamazsınız. Herhangi bir koinle bitcoin alabilir veya kredi kartı yardımıyla Bitcoin satın alabili27rsiniz.

Bu sebeple elinizdeki kredi kartının yurtdışı alışverişlerine açık olması gerekmektedir. Ve işlem ücretleri oldukça fazla olacaktır. Bu sebeple kredi kartı ile alım yapmadan önce bir kez daha düşünün.

Cex.io , Bitcoin.com , Binance.com gibi sitelerden kredi kartı ile alım yapabilirsiniz. Güvenliğiniz için bu siteler dışındaki sitelerden alım yapmayın. Bunun yanında alım yaptığınızda bitcoini aktarmak için sahip olmanız gereken bir cüzdan gereklidir. Bunu da hem ücretsiz hem de ücretli olarak temin edebilirsiniz. Temin etmeden önce kredi kartıyla alım yaparsanız, paranız çöpe gidecektir.

Bunun yanında kredi kartınızın dolar ve euro işlemleri yapabilmesi gerekmekte. TL olarak ödeme yapmanız mümkün değil.

Yüzde 5 gibi işlem ücretlerini göze alıyorsanız ve nakit yerine kredi kartıyla alımı tercih ettiyseniz rehberimizdekileri dikkate alarak alım yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Waves Coin Nedir? başlıklı makalemizde Waves Coin cüzdanı, Waves Coin nasıl satın alınır ve Waves Coin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.