Kredi İçin Kaç Ay Sigortalı Olunmalı?

Kredi İçin Kaç Ay Sigortalı Olunmalı?

Bakalar kuruluşlarının yine lokomotif gücü olan kredi ve yine çeşitli kredi kartları tahsislerinde çeşitli şartları gözetip paralarının anapara ve yine faizleri ile birlikte geri ödenmelerini garantilemeye çalışırlar. Bunun için de yine kredi notları, yaş faktörleri ve gelir durumu benzeri çeşitli faktörleri içlerinden veya birden birin veya her ikisini de dikkate alıp başvuruda bulunmuş olan kredi türlerine göre onay verebiliyorlar. Yine kredi notu bu sayılmış olan çeşitli faktörler arasında en önemli ve ilk bilgidir. Geçmiş zamanlar içerisinde bankalar ile kullanılmakta olan çeşitli krediler sebebi ile ters düşmüş olan ve yine takip süreci gibi çeşitli olumsuz unsurları yaşamış olan bireyler kredi kayıt bürolarının puanlama sistemlerinde oldukça düşük sıralarda yer alıp gelecek dönemde kullanacakları çeşitli bankaların kaynaklarının önlerini de tıkarlar.

Kredi Notu Faktörü

Bankalar farklı şartlar kendilerince olumsuz olsa dahi kredi notlarının iyi oranlarda olması kullanılabilecek kredinin geri dönmesini garantiye aldığından dolayı olumlu karşılayabilirler. Yine yaş faktörü de çeşitli bankalar tarafınca önemle incelenmektedir. Bazıları açısından yapılabilecek hayat sigortası ve yine kendi bankalarından alınabilecek maaş garantisi beraberinde bu duruma çözüm getirilebilmektedir. Bireylerin sigortalı işte çalışmaları ve bankalar için son derece önem arz etmektedir. Bunun sebebi gelirin düzenli bir biçimde devamli gelmiş olduğunu göstermekte olan bir çeşit veri budur. Burada ise bakılmakta olan oldukça önem arz eden bilgi ise sigortalılık zamanlarının en az yine 6 ay belirli olmalarıdır. Yani özetleyecek olursak en az altı aydan itibaren sigortalı o0lan bir kişi arıyorlar. Bu şartında gerçekleşmemekte olduğu çeşitli durumlarda farklı gelir kaynakları var ise kira gelirleri gibi yine bunlarında belgelenmeleri beraberinde onay sunulur.

Sigortayı Her Banka Önemser Mi?

Kredi başvurusu yapmış olan birisinin bir kuruma bağlı bir şekilde çalışması risk çıtalarının çok daha düşüklerde olmasını garantilemekte olan unsurdur. Sigortalı olan birisi yine bu açıdan da şanslı olarak aylık düzenli bir şekilde gelirini kurum garantisi beraberinde ispatlayıp kredi onayını alabilmektedir. Yine buradaki en önem arz eden unsur ise çeşitli çalıştıkları iş yerlerinden erken ayrılmalarıdır. Bankalar çoğu zaman bunu da inceleyebilmekteler.

Bir önceki yazımız olan Ölen Bireyin Kredi Borcu Ne Olur? başlıklı makalemizde kredi borcu ve ölen bireyin kredi borcu hakkında bilgiler verilmektedir.