Koin Marketi Nedir?

Koin Marketi Nedir?

Koin marketi Türkiye’de hizmete giren coin borsasıdır. Türkiye’de yaşayan sanal para yatırımcıları yurt dışı kaynaklı borsalarda birçok sorun yaşamaktaydı. Bu sorunların çözülmesi haftalarca süren bir süreci kapsıyordu. 3 aylık bir sürede geliştirilerek hizmet vermeye başlayan koin marketi, Türkiye’deki coin yatırımcılarına hızlı ve kaliteli hizmet vermek ve 24 saat canlı destek sağlamak için kuruldu. Koin market, koinmarketi.com web sitesine üye olan kullanıcıların dijital para alım satımı yapabildiği bir para piyasasıdır. Marketteki tüm fiyatlar kullanıcıların arz ve talepleri üzerine belirlenmektedir.

Koin Market

Koin market’te şimdilik Bitcoin’e ek olarak Ripple, Ethereum, Neo ve Stellar alım satımı gerçekleştiriliyor. Ancak şirket yakında tüm altcoin’leri sisteme dahil edeceğini açıkladı. Türkiye’de sanal para işlemlerini hızlı ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirme olanağı tanıyan koin marketi, kullanıcılarına online destek hizmeti de sunuyor. Koin marketi aynı zamanda güvenilir bir dijital para borsası. Şirket müşterilerine platforma giriş yaparken iki aşamalı doğrulama ile hesap güvencesi de sağlıyor.

Koin marketinde kullanıcılar Akbank, Enpara, Türkiye İş Bankası ve Vakıfbank hesapları ile 24 saat alım ve satım yapabiliyorlar. Koin marketinin kullanıcılarından aldığı komisyon ücretleri ise oldukça düşük. Alış işlemlerinde binde üç, satış işlemlerinde ise binde dört komisyon alınıyor. Bitcoin gönderme komisyonu 0,0005 BTC, Ripple gönderme komisyonu 3 XRP, Ethereum gönderme komisyonu 0,01 ETH, NEO gönderme komisyonu ise 0,05 NEO. Para çekme ücreti ise 4 Türk Lirası.

Koin Marketi Yorumları

Kullanıcıların Türk Lirası ile sanal para yatırımı yapabilecekleri bir platform olan koin marketi ekşi sözlükte de tanıtıldı. Koin marketi yorumları genellikle olumlu yönde. Yerli kripto para borsası olan koin marketi Türk coin piyasasının gelecek vaat ettiğinin bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Bir önceki yazımız olan Ethereum Nedir? başlıklı makalemizde ethereum, ethereum cüzdanı ve ethereum nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.