İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredileri

İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredileri

Bankaları borçları olan kişilerin Kredi sicilleri yerinde olmasa dahi bu alternatif sayesinde ipotekli kredi çekme şansına sahip olabilmektedir. Başvuru için kişinin kendisine ait bir arsa, tarla, emlak, konut ya da otomobilin olması şart olmaktadır. Her ne kadar bankalar taşınır ipotekleri sıcak bakması dahi bu şartlarla nakit sağlayan bankalarda bulunmaktadır. Denizbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halkbank, Odeabank, Aktif Bank, PTT Bank, Halkbank, Vakıflar Bankası, Burgan Bank, HSBC, Garanti şubelerine başvuru yapılabilmektedir. Bu durumda sağlanan finansman şartları ise aşağıdaki gibidir.

  • 4 sene vade yapılırken 48 aydan daha uzun vadeli çekilememektedir.
  • 3’er ay ara ile ödeme olanağı sağlanırken 3 ayda bir kez taksit ödenmektedir.
  • Hayat sigortası yapılması mecbur olmaktadır.
  • Alınacak kredi limiti gayrimenkulün ya da değerinin yüzde seksenini geçmemektedir.
  • Konutun ya da tarlanın değeri eksper tarafından hesaplanarak eksper ücreti de kişiden alınmaktadır.
  • Birçok banka ipotekli finansmana sıcak bakmasa da hemen hemen tüm bankalardan temin edilebilmektedir.
  • Senetli bozdurma kapalı kutu cep telefonu alım satım işlemlerinde ve satımları da yeraltı arasında yer almaktadır.

Elden Taksitli Senetli Alışveriş Yapma

Kredi kartı hayatımıza girmeden önce bu tür ürünler zaten elden taksitle alınsa da kartlar hayatımıza girdikten sonra ilk zamanlar herkes düzenli olarak kullanırken ilerleyen dönemlerde Limitsiz Harcamalar sayesinde maalesef limitler doldu ve artık bazı sektörlerin taksitli alışverişlerini değerlendirir hale geldik. Limitleri dolan kartlar için bazı firmalar alışveriş kredisi limitleri açmıştır. Yüksek meblağlı bir alışverişte taksit istenmesi halinde kart yok ise firma kişiyi anlaşmalı banka temsilcilerine yönlendirerek dakikalar içerisinde formu doldurmasına ve kredi alabilmesine olanak sağlamaktadır. Internetten ya da gerçek hayattan elden taksitli alışveriş yapılabilecek firmaları incelemek gerekmektedir. Faturası ödenen Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom faturalı hat kullanılıyor ise bu hat üzerine faturaya taksitli cep telefonu almak da mümkündür. Yapılması gereken ise Turkcell Vodafone ya da Türk Telekom şubelerine kişiler kimlikleri ile beraber şahsen başvurmalıdır. Müşteri temsilcisi ile beraber satın alınmak istenilen cep telefonuna karar verildikten sonra başvuru işlemleri yapıları ve kısa süre içerisinde telefonlar kişileri teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisinde Yeniden Yapılandırma başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi yeniden yapılandırma, kredi yapılandırma ve kredi yeniden yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.