İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

kredi başvurusu

Gün geçtikçe artan ihtiyaçlarımız sonucunda bu ihtiyaçlarımızı gidermek için çeşitli yollara başvurmaktayız. Bu yollardan en önemlisi de bankalardan kredi çekmektir. Kimi zaman araba almak için kimi zaman ev almak için veya herhangi acil bir ihtiyaç için başvurduğumuz bu yol oldukça zahmetli bir yoldur. Ancak bankaların hizmet şartlarını geliştirip sanal bankacılığa önem vermeleri sebebiyle bankalar kredi çekme hizmeti kapsamında internetten kredi çekme hizmetini başlatmışlardır.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi çekerken bütçenizi aşmamasına ve ihtiyacınız kadar krediyi verebilecek bankaya başvurmanız zaman ve maddi açıdan son derece önemlidir. Bu yüzden internetten kredi başvurusu yapılırken kullanılabilecek en doğru yollardan biri kredi karşılaştırma siteleridir. Bu sitelere girerek istediğiniz bankanın vade ve faiz oranlarına bakıp daha sonra kredi karşılaştırma sitesinin sizi yönlendirmesiyle bankaların sitesine başvuruda bulunabilirsiniz. Şimdi aşağıda bazı bankaların siteleri üzerinden nasıl kredi başvurusunda bulunabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Banka Siteleri Üzerinden Online Kredi Başvurusu: Bankalardan online kredi başvurusu yapmak için kredi çekmek istediğiniz bankanın müşterisi olmanız ve daha sonra ilgili bankanın sitesine girdikten sonra bilgilerinizi girip ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra kredi şartlarını kabul etmeniz durumunda önünüze çıkan formu doldurmanız gerekmektedir.

Mobilden Kredi Başvurusu Yapmak: Eğer oturduğunuz yerden telefonunuzun internet bağlantısını kullanarak kredi başvurusu yapmak isterseniz müşterisi olduğunuz bankaya telefonla veya bizzat şubeye giderek başvurup mobil bankacılık için şifre almanız gerekmektedir. Daha sonra ilgili bankanın mobil uygulamasını Apple Store veya Google Play Store’dan indirip giriş yapmanız gerekir. Sonrasında uygulama menüsünden ilgili yere girip bilgilerinizi doldurduktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uyarı! İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak istediğinizde sanal ortamda dolandırıcılık yapmak amacıyla kurulmuş pek çok siteye rastlayabilirsiniz. Bu sitelerde kesinlikle işlem yapmamanızı ve yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sadece bankaların resmi site ve uygulamalarında işlem yapmaya dikkat etmenizi önermekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nedir ? Kredi Notu Kaç Olmalıdır ? başlıklı makalemizde findeks, kredi notu ve kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.