İhtiyaç Kredisine Başvuru Yaparken

İhtiyaç Kredisine Başvuru Yaparken

Acil maddi geresimi olanlar için düzenlenen ihtiyaç kredisi düğün yapacaklara, tatile gideceklere, eğitim için paraya ihtiyacı olanlara, sağlık harcamaları için maddi destek arayanlara kısacası herkes için çeşitli gereksinimler adına bu krediye rahatlıkla başvuru yapılabilmektedir. İleride oluşabilecek sorunlar için kişiler kendilerine bir fon oluşturup para biriktirerek gelecekte  karşılaşacakları sorunları bu paralar ile çözüme kavuşturabilmektedir. Acil bir durum fonu oluşturulmadıysa dahi bir sonraki gereksinim için şimdiden oluşturmakta yarar var. Acil durum fonu yok ise krediye gereksinim bulunuyorsa ilk olarak kredi çekmek için gereken rakamı belirlemek gerekmektedir. Kredi çekecek olan kişiler ilk olarak ne kadar krediye gereksinimim var sorusunu sormalı ve daha sonra ihtiyaçtan fazla kredi çekmemeye özen göstermelidir. Bundan sonraki aşama ise krediyi hangi vadede ödeyeceğini belirlemek bunu yaparken de gelir ve giderleri yazarak aile bütçesinden yararlanmalıdır. Kredi başvuru süreci ve sonrası planlı olarak yönetildiği takdirde krediyi kullanmak oldukça alternatifli olmasının yanı sıra kişileri tanıdıklardan borç istemekten de kurtarmaktadır. Kredi çekmeden önce tüm bankaların kredi faiz oranları ve güncel kredi kampanyaları araştırılmalı hangi En uygun kredi oranı veriyor öğrenilmelidir. Banka şubelerinden de kredi başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Fakat tek tek bankaları gezerek vakit kaybetmek yerine kredi faiz oranları da görünmeyeceksin den dolayı ya ilk olarak araştırma yapıp daha sonra ise banka faiz oranlarını karşılaştırmak yeterli olmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamanın Püf Noktaları

İhtiyaç kredisi hesaplanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise toplam geri ödeme rakamı olmaktadır. Ödenemeyecek kadar yüksek bir rakam belirlerseniz her ay gecikmeye düşer ve bankalardan bir sonraki krediyi alamazsınız. Kredi faiz oranları da yine aynı şekilde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Çünkü kredi hesaplanırken yüzdeli rakamlarla boğulmamak adına toplam ödeme miktarı ve aylık ödeme miktarına bakarak faiz oranlarının sizi nasıl etkilediğini görebilirsiniz. Faiz oranı düşük olan ama toplam ödeme rakamı diğerlerinden yüksek olan gereksinim kredilerine dikkat etmek gerekmektedir. Dosya masrafı ya da Bankaların kredi kullandırma ücreti dedikleri tahsis ücretleri toplam kredi geri ödemesi için de görerek ve seçim yaparak incelenmelidir.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi çeşitleri ve ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.