İhtiyaç Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

ihtiyaç kredisi

İhtiyaç Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle belirtmekte fayda vardır ki eğer ki ihtiyaç kredisi ile ilgili kullanıcıların akıllarında herhangi bir problem var ise soru/cevap bölümü ile ilgili finansal konularda bulunan bütün sorular ile cevap aramak ve cevap bulmak mümkündür. Kullanıcıların finansal yaşamlarını ne kadar çok önemseyen kurumu var ise bütün kurumların ihtiyaç kredisi kullandırılması ile ilgili çeşitli politikalar da mevcuttur.

İhtiyaç kredisi kullanımı ile ilgili bütün finansal kuruluşların düşük faizli kredi kampanyaları ve kredi kullanmanın kolaylaşması gibi sebeplerden ötürü artış gösterdi. İhtiyaç kredisi alanlarda eskiye oranla oldukça bilinçli bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Kredi Notu Nedir?

Finansal kuruluşların ya da bankaların kredi kullandırırken referans olarak almış oldukları ve kullanıcıların şimdiye kadar bankalar ile olan bütün ilgi ve ilişkilerinin bir göstergesi konumundadır. 1 ile 1900 arasında değişmekte olan bir puan sistemi mevcuttur. Borçlar, düzenli bir şekilde ödemiş ise puan 1000’den yüksek çıkacaktır.

Neden Kredi Çıkmıyor?

İhtiyaç kredisi ile gerçekleştirilen başvuruların olumlu bir şekilde neticelenmesi açısından şimdiye kadar kullanılmış olan bütün krediler, oldukça önem taşır. Yukarıda da belirtildiği gibi eğer ki kullanıcılar, borçlarını ve taksitlerini düzenli bir şekilde ödememiş iseler kredi notlarının düşük çıkması ve kendilerine tekrardan kredi çıkması hayli zorlaşacaktır. Yine kredi notunun sıfıra yakın olanlara da kredi çıkması gibi bir durum söz konusu olamayacaktır.

Finansal kuruluşlar, ayriyeten kullanıcıların sigortalı bir şekilde herhangi bir işte çalışıyor olmalarını ve düzenli gelirlerinin olmalarını da dikkate alarak kredi kullandırabilmek amacıyla bir kriter olarak görülür. Eğer ki bütün bu bilgi ve belgeler, finansal kuruluşa ibraz edilirse kredi başvuruları red edilmeyecektir.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekir?

Finansal kuruluşlar ödeme gücünün mevcut olup olmaması ve gelirlerinin düzenli bir şekilde olup olmaması durumlarına göre kullanıcıların herhangi bir işte sigortalı olarak çalışabilir olmalarını tercih etmektedir. Kaç ay çalışan olmak gerekir? Sorusu ise genel itibari ile bankadan bankaya değişiklik gösterir. Genellikle bütün finansal kuruluşlar, kişinin 6 aylık sigortalı çalışma süresini yeterli bulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde banka kredisi, en kolay kredi ve ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.