İhtiyaç Kredisi Almak Ne Kadar Sürüyor?

İhtiyaç Kredisi Almak Ne Kadar Sürüyor?

Kredi başvuruları esnasında en sık dikkatleri üzerine toplayan ihtiyaç kredisi denilmekte olan ve yine her tarzdan ihtiyaç açısından verilmekte olan kredi çeşitleridir. Bu gibi krediler sağlık, eğitim, bakım, tatil gibi çeşitli türevlerdeki ihtiyaçların karşılanabilmeleri için veriliyor. Çeşitli bankalar yine kredi başvurularını da sms ve çeşitli şubeleri üzerinden yapabiliyorlar ve ayrıca birkaç dakika içinde de kredi onayınızı verebilmektedir. Farklı bankalarda yine şubeleri vasıtası beraberinde yapılmakta olan başvuruları değerlendirme süresinde tabi tutuyor ve ihtiyaç kredisi amacı ile yapılmakta olan çeşitli başvurularda gelir belgeleri istiyorlar.

Hızlı Geri Dönüşler

Kredi başvurularını da yine hızlı geri dönüşlerin olması ve bu başvurularda bulunmuş olan bireyin kredi notu verilerinin kaliteli olması nedeniyledir. Kredi notunuzun 1400 oranının üstünde olması yine seyredişleri kredi başvurularının onayı için son derece önem arz eder. SMS beraber yapılmakta olan çoğu başvuruların dakikalar içerisinde son derece kaliteli yanıtlar bulmalarının nedeni yine iyi oranlarda bulunan kredi notlarıdır.

Kredi başvurularının arkasından bankalar tarafınca geri dönüşler genel anlamda başvuru tarihlerinden itibaren 2 – 3 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre zarfında da başvurularda bulunmuş olan kişiler açısından risk değerlendirmelerinin yapılması önemlidir. Kredi notu bilgileri beraberinde başvuru yapan bireyin risk raporları kontrol edilir ve bu kredinin gelecek dönem çerçevesinde ödeme unsurunda sıkıntı yaşatıp yaşatmadığı hususuyla ilgili olarak öngörülere sahip olurlar.

En Önemli Bilgi

Kredi notu kredi başvuruları unsurunda en önemli verilerden bir tanesi olmakla birlikte bir tek bilgi kaynağı olmamaktadır. Yine kimilerinin kkredi notları düşük olduğu halde gelir beyanını sunmuş olduğu talimatların, kefilinin de yeterli oranlarda gözükebilmesi sayesinde kredisine onay alabiliyor. Ancak yine de bu bireylerin kredi notlarına etki etmekte olan geçmiş finansal aktivitelerinin mevcut kredinin yine geri ödenebilmesini riske atabilecek oranlarda olmaması oldukça önem arz ediyor. İhtiyaç kredileri yine son derece sık başvurusu yapılmakta olan krediler arasında olmaktadır ve yine bankaların başvuruları sonrasında geri dönüşleri genel olarak sadece 3 gün sürebiliyor ancak kimilerinde 1 haftayı da bulabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eşin Sicil Durumu Krediyi Etkiler Mi? başlıklı makalemizde eşin sicil durumu ve kredi sicili hakkında bilgiler verilmektedir.