İHİTİYAÇ KREDİSİ FAİZ HESAPLAMA

kredi kartı bloke kaldırma

İHİTİYAÇ KREDİSİ FAİZ HESAPLAMA
Günümüzde her insan nakit para ihtiyacı hissettiğinde ya kredi çekme yoluna başvurur yahut eş dost akrabadan borç isteyerek bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışır. Ama belgeleyebildikleri bir borç sahibi olmak ve böylece nakit ihtiyacını karşılamak isteyen insanlarsa bankaların ihtiyaç kredisine başvurmayı tercih ederler. Yeni bir iş kurma, yeni bir okula başlama, arabayı yahut evi yenileme ve veya yeni bir araba ya da ev almak için yapılacak başvurulardan bir tanesi de ihtiyaç kredisi başvurusudur. Size belirli bir ölçüde faizle bu parayı sağlayacak olan bankaların faizlerini hesaplamayı bilmiyorsanız eğer yazının devamında bana eşlik edin ve beraber inceleyelim!

İhtiyaç Kredisi İçin Banka Değerlendirmesi
İhtiyaç kredisi başvurusu değerlendirmesinde bakılacak olan etkenler ve bankanın sizinle ilgili üzerinde durduğu bazı hususlar mevcuttur. Bunlar arasında en önemli husus ise kredi notunuz olacaktır. Finansal geçmişiniz tüm verileriyle birlikte önünüze serilecek ve bankanın size olan yaklaşımı bu finansal veriler ışığında olumlu ya da olumsuz açılardan değişiklik gösterecektir. Mevcut borç ve fatura ödemeleriniz sizin findeks notunuzu oluşturmaktadır. Bu not bankaya sizinle ilgili bir görüş bir fikir sağlamaktadır. Banka size ihtiyaç kredisi verme durumunu değerlendirirken gelir durumunuzu ve sigortalılık durumunuzu da göz önünde bulundurmaktadır. Kişinin gelirini belgeleyememesi banka açısından önemli bir soru işareti oluşturacak ve kredi başvurusunu etkileyen önemli bir faktör olacaktır.

Kredi Türlerine Göre Faiz Oranları
Bu oranlar verilecek her kredi için farklılık göstermektedir. İhtiyaç, taşıt ve konut gibi birçok konuda insanlara ve ihtiyaç sahiplerine kredi sağlayan bankalar ürünlerinin risk durumuna göre faiz oranları belirlemektedir. Konut ve taşıt kredisi söz konusu olduğunda bu tür ürünler yani konut ve taşıt ipotekli ürünler olduğundan banka kendisini daha güvende hissedecektir. Bu güven hissinin yarattığı avantaj sayesinde kredi başvurusu sırasında belirlenen kredi faizinin değerlendirmesi de düşük olacak ve alacağınız parayı ödeme vakti geldiği zaman taşıtınız üzerinden ipotek kalkacak sonucunda da yararlanabileceğiniz diğer kredi faizlerinden düşük bir faiz geri ödemesini gerçekleştirmenizi mümkün kılacaktır.

Bir önceki yazımız olan ÖĞRENCİ KREDİ KARTI BAŞVURUSU başlıklı makalemizde öğrenci kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.