Hangi Bankalar Çok Faiz Uyguluyor?

Hangi Bankalar Çok Faiz Uyguluyor?

Yüksek oranlarda faiz uygulayan bankalar ile riske girmeyerek yatırım yapmamız birikim yapmanız oldukça kolaydır. Birçok kişinin özellikle de tercih ettiği unsurlardan biri de faiz oranı yüksek olan bankalara yatırım yaparak kazançlarınızı katlamak. Riski oldukça yüksek olan çeşitli yatırım araçlarının kazandırmakta olduğu oranlarda yüksek olmaktadır fakat riskleri de yüksektir. Vadeli mevduat hesaplarının da çeşitli riskleri olmadığı için getirisi daha farklı yatırım araçlarına göre çok daha düşük olabilmektedir. Yine bankaların çeşitli zamanlarında uyguladıkları bazı kampanyalar dahilinde de vadeli mevduat hesaplarından da çok yüksek karlar elde edebiliyorlar. Vadeli mevduat hususunda fazla faiz veren bankaları açıklayacağız.

ING BANK

ING Bank’ın turuncu hesap uygulaması dahilinde ilk 1 – 2 ay boyunca %12 kadar hoş geldin kampanyası vardır ve bu kampanyayı kullanabilirsiniz. Yine ING BANK turuncu hesap içerisinde yatırmış olduğunuz parayı da dilediğiniz zaman çekebiliyor ve dilediğiniz zaman da tekrar para yatırabiliyorsunuz. Turuncu hesaba da yine 40.000 TL kadar para yatırmış iseniz 30 günlük faiz uygulaması neticesinde 362 TL kadar kazanca sahip olabilmektesiniz. Turuncu hesabın yine oldukça yüksek vadeli mevduat hesaplarına göre avantajı da fazladır ve oldukça da yüksek karlar elde edilir.

Akbank

Yine Akbank direkt hesap uygulaması çerçevesinde %10 kadar hoş geldin faizi uygulaması var. Akbank direkt hesaba 30.000 TL kadar para yatırmış iseniz 1 aylık faiz uygulaması neticesinde 350 TL civarı bir kazanca sahip olabiliyorsunuz. Akbank direkt hesap içerisinde paranızı kolay bir şekilde yatırabilmektesiniz ve oldukça kolay bir biçimde de çekebiliyorsunuz. Akbank faiz hesabının en kötü yönü ise 30 gün süresince geçerlidir. 1 ay sonunda listede olan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası

Yine garanti bankasının uygulamasında ise %12 oranlarında hoş geldin uygulaması vardır fakat bu oran 75.000 TL ve daha üstü yatırımcıları kapsamaktadır ve 75.000 TL’nin çok daha altında olan rakamlara %11 oranında faiz uygulanır. Garanti bankası uygulamasında vade bitmesini beklemeyerek de paranızı çekebiliyor veya yatırabiliyorsunuz. Yine bu işlemler de vadede olan faiz oranını bozmamaktadır. Buna ek olarak e-vadeli hesabı da garanti internet şubesi aracılığı ile veya yine garanti cep şubesinde de açabilmeniz mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kira Gelir Vergisini Nasıl Hesaplayabiliriz? başlıklı makalemizde kira gelir vergisi, kira gelir vergisi hesaplama ve kira geliri hakkında bilgiler verilmektedir.