Günümüzde Tasarruf Yapmanın 10 Basit Yolu

Nasıl para kazanılacağını öğrenmek zor değil. Para biriktirmenin bir yolunu bulursanız, sonunda gerçek bir tatile çıkabilirsiniz? Başgösteren borcunu öde? Veya gelirinizin% 20’sini kurtarmaya mı başlıyorsunuz?

Kısa ve uzun vadeli para hedefleriniz ne olursa olsun, bu kılavuz en iyi para tasarrufu ipuçlarıyla para tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir.

1. Para Tasarrufu Nasıl Başlatılır

Para meraklı olmak, nasıl düşündüğünle başlar.

Sadece aylık bir bütçeniz olduğu için (eğer yapmazsanız, bunun nasıl yapılacağı şudur ), artık eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Basitçe, harcamanızın gelirinizden düşük olduğundan ve sizin imkanlarınız dahilinde yaşadığınızdan emin olmanızı gerektirir.

Ne kadar para kazanmak istediğinize bağlı olarak – işte nasıl yapılacağı.

2. Bütçeleme Hakkında Ciddiye Alın

Paranızı yönetmek için harika bir yol, aylık bir bütçe oluşturmak ve üstesinden geldiğimiz şeydir. İhtiyaçlarınıza göre tam olarak ne kadar harcayabileceğinizi anlamak için kendinize bir bütçe belirlemenin zorunlu olduğunu unutmayın.

Bu işlem harcamalarınızı bilmenize yardımcı olacak ve aynı zamanda fazla harcama yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca  düşünmeden tasarruf etmenize yardımcı olmak için bütçeleme uygulamalarından da yararlanabilirsiniz  .

3. Günlük Para Tasarrufu İpuçları

1. Maliyetli eşyalar satın almak için para harcamalarını azaltın: Bir kişinin tasarruf etmek için kullanabileceği ilk ve en önemli teknik, birinin pahalı eşyalar satın almak için yaptığı harcamaları azaltmaktır. Ucuz olan ve üzerinde bir garanti seçeneği olan aksesuarları satın almayı deneyin.

2. Gerekli olmadığında cihazları fişten çekin:  Vampir elektriği her yıl yüzlerce kişiye mal olabilir. Çok sık kullanılmayan cihazları çıkarmak için akıllıca bir hareket. Kullanmadığınız zamanlarda bu cihazları bağlı tutmak, daha yüksek bir elektrik faturasına yol açar. Bir ekmek kızartma makinesini prizden çekerek aylık elektrik faturanızda birkaç dolar tasarruf etseniz bile, her kuruş (veya bu durumda dolar) önemlidir.

3 . Harcamalarınızı planlayın: Birçok kişi kayıtsız şekilde para harcadığını kabul eder, yani gerçekten ihtiyaç duymadığımız şeylere para harcamak kolaydır. Bu nedenle en iyi strateji, işe yaramaz eşyalara para harcamaktan kaçınmak için harcamalarını önceden planlamamız (Örn: ev tadilatı için bütçe ).

4. Otomatik bir araç kullanın: Otomatikleştirmiyorsanız , kaydetmek zor olabilir. Rakam ve Qapital , hesaplarınızdan tasarruf hesabınıza küçük miktarlar alarak yardımcı olabilir . Tasarruflarınızı otomatikleştirerek, her ay tasarruf etme seçeneğiniz yoktur.

5. Her şeyde indirimden yararlanın : Her gün harcadığınız şeylerde indirim sağlayan geri ödeme sitelerinden yararlanın. Bir dizüstü bilgisayar veya TV gibi daha büyük bir satın alma planlıyorsanız , en iyi fiyatı almak için Tavsiye Kodları ve SlickDeals gibi sitelerden kuponlar kullanın.

6. Kendi hediyelerinizi yapın: Doğum günü hediyeleri, babalar ve anneler günü hediyesi, düğün ve diğer hediyeler ekleyebilirsiniz. Kendi hediyelerinizi yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz ve onlar da çok daha düşüncelidir.

4. Aylık Para Tasarrufu İpuçları

7. Araç ödemenizi düşürün: Aylık bütçenizi alan çok büyük bir araç kredisi ödemeniz varsa, kredinin kullanım ömrü boyunca 1.000 ABD Doları tasarruf etmek için faiz oranınızı düşürebilirsiniz. LendingClub ile aracınızdaki faiz oranınızı nasıl düşürebileceğinizi keşfedin , çevrimiçi yeniden finansman süreci kolaylaştırır.

8. Paket kablo ve internet: Çok sayıda bütçe ağır internet faturaları tarafından tüketilir, ancak şu anda ayda yalnızca 30 $ veya daha az bir ücret karşılığında aylık hizmetler sunan sağlayıcılar olduğunu biliyor muydunuz? Sanırım şu an ödediğinden daha az. İndirimli veya hatta ücretsiz internet almak için daha fazla yol bulun .

9. Elektrik faturanızı izleyin: Evde elektrik kullanımınızdaki büyük ve hatta küçük değişiklikler, elektrik faturanızda yıllık 600 dolara kadar tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Arcadia gibi şirketler bile Amerikalılara enerjiden tasarruf etmek için para ödüyorlar, sadece bir saatliğine ışıkları söndürerek, size ödeme yapılır. Enerjiden tasarruf etmek için nasıl para ödeneceğini keşfedin .

10. Öğrenci kredisi ödemelerinizi düşürün: Öğrenci kredinizi yeniden finanse etmek , aylık öğrenci kredisi ödemelerinizi her ay birkaç yüz dolar azaltabilir (ortalama 300 $).

Öğrenci kredilerini yeniden finanse etmekle ilgileniyorsanız, kontrol etmesi kolaydır. Öğrenci kredilerini yeniden finanse etmek için en çok seçtiğimiz 5 puan. Oranınızı kontrol etmek için borç vericiyi ziyaret ederek yeni oranınızı 2 dakikadan kısa sürede alabilirsiniz (kredi puanınızı etkilemez):

Bir önceki yazımız olan 2020'de Bitcoin'e Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin fiyatı ve bitcoin güvenli mi hakkında bilgiler verilmektedir.