Gelir Belgesiz Kredi Çekmek

Gelir Belgesiz Kredi Çekmek

Bankalar kişilerin kredi taleplerinin cevaplayabilmek için kendilerini bazı şartları yerine getirmelerini talep ederler. Bunlardan bir tanesi ise gelir belgesi olurken düzenli geliri olmayanlar bankaya gelir belgesi sunamamaktadır. Gelir belgesiz bankalar kredi verir mi gibi soru işaretleri de kafalarda oluşmaktadır. Kefilsiz Senetsiz kredi veren bankalar bulunurken maaş bodrosu talep etmeden odaebank ve Ziraat Bankası gibi Türk Ekonomi Bankası da kredi sunmaktadır. 2020 senesinde Kredi sicil affı, esnafa faizsiz kredi, emekli promosyonu, gençler projesi, gelir belgesi ve maaş bordrosu olmayanlara da artık bankalar daha insaflı davranmaktadır. İhtiyaç otomobil ve konut kredisi çekmek için bankaların kapısı çalındığında kişiden maaş bordrosu istenmektedir. Bu belgenin istenmesinin amacı ise kredi ödemeye gücünün olup olmadığını aylık taksitleri karşılayıp karşılamayacağını kişinin tespit edilmesi anlamına gelmektedir.  Kısa bir zamanda araştırma gerçekleştirerek sorunsuz olarak kredi çekmek mümkündür.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir Mi?

Kişinin kredi notu diğer geçmiş durumları borç konumları incelenerek başvuru sahibi hakkında olumlu ya da olumsuz bir kanıya bankalar varmaktadır.  Fakat gerek bankacılık kurumu gerekse mevzuat sebebiyle finansman sağlanacak olan müşterinin bir gelir kaynağı olmalı ve bu kazanç temerrüde düşmeden çektiği parayı ödeyebilecek seviyede olması gerekmektedir. Bu durumda olmayan kişilerin kurallar gereği kredi verilmemektedir. Esnaf, çiftçi ve çalışanlar çalıştıkları bankalardan hesap işlemlerinin yapıldığı aylık belirli bir para sirkülasyonu yapılan bankalardan bu sirkülasyon ve hesaplarındaki parayı göstererek kredi çekebilmektedir. Ek gelir maddesini açıklık getirmek isteyen kişiler ev hanımları açısından konuyu düşünürse ev hanımlarının bankaya gelir belgeleri sunmaları zordur. Fakat kredi taksitlerini karşılayacak kira gelirleri bulunuyorsa kira belgesi sunarak kredi almaları da mümkündür. Belirli bir limit dahilinde paraya ihtiyacı olan kişiler Odeabank şubelerinde Bordrosuz kredi temin edebilmektedir. Bu işlem için kişinin kredi notunun yüksek olması ve daha önce herhangi bir finansal işlem nedeniyle kara listeye düşmemiş olması gerekmektedir. Her ne kadar internet üzerinden Online olarak başvurular yapılsa da Kredi operasyon işlemi ve kredi verilip verilmeyeceği banka şubelerinden belirlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Otomobil Kredisi başlıklı makalemizde faizsiz kredi, faizsiz otomobil kredisi ve faizsiz otomobil kredisi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.