Farklı Bir Bankadan Kredi Çekerek Kredi Kartı Borcu Ödenir Mi?

Kredi Çekerek Kredi Kartı Borcu Ödenir Mi?

Farklı bir bankadan kredi çekerek borcu ödemek isteyenler kısa bir analiz gerçekleştirerek tüm sorunlara çözümler bulabilmektedir. Yapılması gereken tek şey ise İhtiyaç kredisi sunan bankaların faiz oranlarını incelemek ve kişiye en uygun en düşük faizli krediyi tespit ederek kredi çekmek olmalıdır. Çekilen kredi ile borç faizi daha fazla işlemeden kısa zaman içerisinde bu sayede borç kapatılabilmektedir. Bu sayede tek bir banka ve tek bir krediye borç olmuş olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise vade ve her ay ödenecek olan tutar olmaktadır. Bütçeyi sarsacak  oranda aylık ödeme yapılması gerekecekse bu alternatifi kullanmak çok fazla çözüm olmayacaktır. İhtiyaç kredisi için başvuruda bulunulduğunda banka kişiye kredi vermek istemezse bu durumda bankaya krediyi yapılandırma isteğini belirtmek gerekmektedir. Bu sayede banka kişiye kredi verdiğini hissetmeyecektir. Yalnızca yapılandırma faiz üzerinden işlem  yapılmaktadır. Fakat bu isteğinizi banka çalışanlarına söylemenizde de yarar var. Çünkü banka çalışanları kişiye problemli bir müşteri olarak görmesinden dolayı bu talebi de red edebilmektedir.

Yakınlardan Borç Alma

Banka yapılandırma faizlerinden ve borç kapatma kredilerinden kurtulmak için çabalıyor iseniz ve borcunuzu bir an önce ödemek istiyorsanız durumu iyi olan yakınlarınıza nakit paraya ihtiyacınız olduğunu söyleyerek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede anlaşma dahilinde faiz ödemek zorunda da kalmamış olursunuz. Bankanız dosyanız avukata gönderdiği takdirde artık muhatap banka değil avukat olacaktır. Avukat faizi ile beraber borcu ödemenizi talep eder. Ödemelerde icra için kişiye sunulan 7 günlük süre içerisinde mal beyanında bulunmak da gerekmektedir. Ödeme emrini gönderen icra dairesine sadece maaş bulunuyorsa farklı bir mal varlığı olmadığına dair bilgi sunan bir dilekçe yazmak gerekmektedir. Çünkü mal beyanında bulunulmazsa hapis cezası ile de karşı karşıya kalınabilmektedir. Fakat avukat ile görüşme sağlandığında kişiler herhangi bir anlaşmaya ulaşamazsa taahhüt de bulunulmazsa hakkınızda hapis cezası kararı verilmez. Aynı zamanda icra durumu da devam etmektedir. Birçok bankaya borcun olması halinde 2020 senesinde de Borç kapatma kredileri yardımı ile borçlar rahatlıkla kapatılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bankadan İcra Geldiğinde İlk Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde banka icrası için yapılması gerekenler, bankadan gelen icra ve bankadan icra hakkında bilgiler verilmektedir.