Evden Para Kazanmanın 14 Yolu

1. Çevrimiçi Yemek Videolarını İzlerken Nakit Kazan

Bilgisayarınızdaki videoları izlemek için para alabileceğinizi söyleseydik, muhtemelen gülerdiniz.

Gerçek olamayacak kadar iyi değil mi?

Ama biz ciddiyiz. InboxDollars adlı bir web sitesi   çevrimiçi olarak kısa video klipler izlemeniz için size ödeme yapar. Bir dakika birisinin kek pişirdiğini izleyebilir ve ardından Kardashian tiyatrosunda en son güncellemeleri alabilirsiniz.

2. Küçük İşletme Sahiplerine Yardımcı Olarak Saatte 60 Tl Ye  Kadar Kazan

Saatte 60 dolar kazanmak kulağa çekici geliyor mu? Ve senin evinden bile çıkmana gerek yok mu? Oh, ve başkalarına yardım edebilirsin.

Muhasebeci olarak çalışmanın avantajları, demiş bir muhasebeci ve işletme sahibi olan Ben Robinson. Online kursu Bookkeeper Business Launch ile başkalarına sanal muhasebeci olmayı öğretiyor .

Bu işte başarılı olmak için bir EBM’niz olması gerekmez. Aslında, gerçekten ihtiyacınız olan şey, iyi bilgisayar becerileri ve işletme sahiplerinin gerçek dünyadaki sorunları çözmelerine yardımcı olma tutkusudur.

3. Köpek Bakıcılığı İle Para Kazan

Hepimiz ekstra bir maaş çeki istiyoruz, fakat hiçbirimiz ikinci bir iş bulmak istemiyoruz – biz zaten birincisinden yorulduk. Ya da belki bankada biraz ekstra paraya ihtiyaç duyan özürlü, emekli ya da evde oturan bir ebeveyn.

Ya bunu yapmanın ve yavru köpeğinizi aynı anda düzeltmenin bir yolu varsa ?

Rover , bir köpek bakıcısına ihtiyaç duyan komşuları, ekstra bir köpek (ya da iki) gecesini geçirmek isteyen insanlarla bağlayan bir web sitesidir.

Ortalama Rover bakıcısı ayda 450 dolar kazanıyor, ancak hızlı bir şekilde 500 dolar kazanmaya başlayan evde kalan anne Bryn Wied ile konuştuk.

4. E-postalarınızı Silmeyi Durdur

Görünüşe göre e-postalarınızı silmeniz size paraya mal olabilir. Intrigued?

Gizli silahlarımızdan birine Paribus denir – bu da çevrimiçi alışverişleriniz için para kazanmanızı sağlayan bir araçtır. Kayıt olmak ücretsizdir ve bir kez yaptığınızda, herhangi bir makbuz için e-postanızı tarar. İzlenen perakendecilerinden birinden bir şey aldığınızı tespit ederse, ürünün fiyatını izler ve bir fiyat düşüşü olduğunda geri ödeme almanıza yardımcı olur.

Ayrıca, garantili sevkıyatınız geç gelirse , Paribus tazminat almanıza yardımcı olur .

5. Eski Kıyafet, Aksesuar Ve Bunun Gibi Şeyler Sat

Hala 10 yıl öncesinden balo elbisen var mı?

Marie Kondo çok hayal kırıklığına uğradı çünkü gerçek şu ki, muhtemelen fazla neşe uyandırmıyor. Devam et ve teşekkür et – sonra sat.

Özellikle sevdiğimiz bir pazar uygulaması Letgo .

Bir dakikadan daha kısa sürede her şeyi listeleyebilirsiniz. Sadece bir fotoğraf çekin, fiyatınızı ayarlayın ve gidin. Diğer satış uygulamalarının aksine, Letgo tamamen ücretsizdir ve bir komisyon almaz.

6.  İlgilendiğiniz Şirketlere Yatırım Yaparak 5 $ Kazan

Yatırım yapmak para kazanmak için akıllı bir yol olabilir mükemmel bir sır değil.

Ancak bazen, birkaç varlıklı seçkinle sınırlı hissettiriyor.

Fakat  Stash farklı. Bu uygulama 5 $ ile küçük bir yatırım yapmaya ve 5.000 $ ‘ın altındaki bakiyeler için sadece 1 $’ lık bir ücrete başlayabilmenizi sağlar.

Stash, profesyonel fon yöneticileri ve yatırımcıların yatırımlarını değerlendirir ve paranızı nereye koyacağınızı seçmenizi sağlar. Ancak karmaşık yatırım terimlerini bunun dışında bırakır. Siz sadece inançlarınızı, ilgi alanlarınızı ve hedeflerinizi yansıtan bir dizi basit portföyden birini seçersiniz.

7.  Daha Çok Para Kazanmaya Başlamak İçin 5 $ Al

Bütün paranız faturalara ve sorumluluklara girdiğinde hayat biraz sıkıcı olmaya başlar. Kendinizi tedavi etmek niyetindesiniz, ancak genellikle aylardır göz attığınız müzik festivali biletleri gibi gerçekten istediğiniz şeyleri almaktan vazgeçmiyorsunuz.

Maaş-maaş-maaş döngüsü tarafından tüketilmek yerine – çok fazla kıpırdatıcı oda bırakmayan – daha iyi bir tasarruf yöntemi deneyin.

Hedeflerinizi görselleştirmenize yardımcı olan ve önem verdiğiniz şeyler için tasarruf etmenizi kolaylaştıran ücretsiz bir finansal uygulama olan Dobot ile otomatikleştirebilirsiniz .

Uygulamayı indirerek başlayın , ardından çek hesabınızı bağlayın. Uygulamanın algoritması, ayrı bir FDIC sigortalı tasarruf hesabına çekilecek küçük (ve güvenli!) Para miktarını belirlemek için harcama modellerinizi analiz eder.

8. Online Ders Ver

Udemy’de para öğretmek için tecrübe veya dereceye ihtiyacınız yok .

İnsanlar neyi öğretmeniz gerektiğini öğrenmek isterse, evde potansiyel olarak kârlı bir video kursu oluşturabilirsiniz. Meraklı? Udemy kursunun nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi edinin .

9. El Sanatlarını, Eski Eşyaları ve Hatta Proje Malzemelerini Sat

Yaratıcıysanız, çalışmanızı Etsy aracılığıyla satarak iyi para kazanabilirsiniz . % 5 işlem ücreti dahil olmak üzere bazı ücretler olsa da, pazar sizi dünya çapında 33 milyondan fazla alıcıyla buluşturuyor.

Çok fazla potansiyel müşteri var.

Güçlü bir marka ve sahne arkasında. Müşterilerle bağlantı kurmak, mağazanızda zaman geçirmelerini sağlar.

Şaheser resimlerinde veya şık mücevherlerde veya sevimli bebek kıyafetlerinde yaratmasanız bile, platformda para kazanabilirsiniz. Örneğin, bir Penny Hoarder katılımcısı Janet Berry-Johnson ayda yaklaşık 200 dolarlık bir ihtiyaç takımı kitleri ve kalıpları sattı.

10. Blog Sitesinden Para Kazan

Blogların başlangıç ​​maliyetleri minimumdur: Etki alanı adınızı ve barınmanızı güvenli hale getirin – Bluehost’tan ayda yalnızca 2,95 ABD doları .

WordPress’e (veya tercih ettiğiniz blog oluşturma platformunuza) girmek ve sosyal medya üzerinden paylaşmaya başlamak için bazı kaliteli içerikler yazmanız gerekecektir. Kendinizi rahat hissettiğinizde, güzel pasif gelir elde etmek için blogunuzu Google AdSense ve bağlı kuruluş programlarından para kazanabilirsiniz.

11.  Bir E kitap Yaz ve Sat

Konunun uzmanıysanız veya merak uyandıran bir yaşam deneyiminiz varsa, bir kitap yazabilirsiniz. Ancak New York’taki tüm büyük yayınevlerine göndermenize gerek yok.

Amazon’un Kindle Direct Publishing platformu üzerinden e-kitapları kendiniz yayınlayabilirsiniz. Yazar Steve Gillman  bir hafta içinde bir kitap yazdı . Evet, E-kitaplar yüzlerce sayfadan fazla olamaz. Gillman pek çok kitabı 6.000 kelimeden kısa buldu.

Amazon’da yayınladıktan sonra ayda 350 dolar kazanmaya başladı. En iyi kısım? Aylarca, yıllar sonra bile para kazanmaya devam etti.

12. Yana Kaligrafi Yap

Belki bir içerik yazarı olmak istemezsiniz, ancak mükemmel el yazısı becerileriniz ve bir dizi el yazısı aracınız varsa, zarfları ele alabilirsiniz. Sadece yetenekli bir hat yazarı olduğun için 2 ila 5 dolar kazanabilirsin  .

Kulağa pek hoş gelmiyor ama 100 misafirin olduğu bir düğün için yer ayırtın ve el yazısı davetler için 200 $ veya daha fazla harcayabilirsiniz.

Hizmetlerinizi satmak için kendi web sitenizi başlatın veya Etsy üzerinden hat sunumu yapın. Örneğin, Margo Dittmer, hat hizmetleriyle yaratıcılık kazanıyor ve Etsy’de 175 $ karşılığında özel düğün sertifikaları satıyor.

13. Seslendirme Yaparak Para Kazan

Toronto’da evde oturan bir anne olan Janna Polzin, kendisi ile konuşarak para kazanıyor. Dolabında.

Voices.com, hem profesyonel hem de amatör olarak vokal yeteneklerine ihtiyaç duyan müşterileri bulmalarına yardımcı olan uluslararası bir çevrimiçi seslendirme oyuncağı pazarıdır.

14. A Tipi Becerilerinizi Sanal Asistan Olarak Kullan

Organizasyon ve iletişim için bir püf nokta varsa, sadece mükemmel sanal asistan yapabilir.

Bugünlerde eski filmlerde veya televizyonda gördüğünüz meşgul şirket asistanı olmak zorunda değilsiniz. Hemen kanepenizden çalışabilirsiniz.

Folks size günlerini planlamanıza, e-postalarınızı yanıtlamanıza, web sitelerini güncellemenize, sosyal medya hesaplarını yönetmenize ve seyahat için rezervasyon yaptırmanıza yardımcı olacak – hepsi de kanepenizin rahatlığında .

Açık sanal asistan işleri bulmak için, bu evden çalışma panolarından bazılarını inceleyin.

Bir önceki yazımız olan Profesyonellerden 20 Yatırım Tavsiyesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.