En Yüksek Maaşı Veren Firmalar

En Yüksek Maaşı Veren Firmalar

Bankacılık sektörü çalışanlarına en yüksek maaşları vermekte olan sektörler arasında yer almaktadır. HSBC, Finans bank, İş Bankası, Teb gibi bankaların üst kademeleride, mevkilerde çalışmakta olan bireyler son derece dolgun maaşlar almaktalar. İşbank ve yine TEB bankası alt kademe çalışanlarına da oldukça iyi ücretler ödüyor. Özellikle de yine Vakıfbank ortalama olarak 7.000 TL kadar ödeyebilmektedir.

Beyaz Eşya Sektörü

Yine Bosch, Siemenes ve Arçelik gibi beyaz eşya firmaları oldukça yüksek maaşlar ödemekte olan ulusal şirketlerdendir. Bu firmalar yine özellikle de nitelikli iş gücünü tercih etmekte olduğundan dolayı yüksek ücretler ödüyor.

Türkiye Kalkınma Bankası

Yine Türkiye kalkınma bankası da toplam olarak 330 çalışanı olan bir çeşit kurumdur. Ortalama olarak ödemekte olduğu maaş civarı ise yine 15.000 TL civarıdır.

THY

Türk hava yolları da yine oldukça dolgun maaş vermektedir. Yaklaşık 27.000 kadar bireye yakın olan personel beraberinde hizmet sağlamakta olan bir çeşit şirkettir. Personeline yine ortalama olarak 3.5000 TL kadar ödemeler yapabilmekte.

Emlak

Emlak şirketi olarak GYO da 300 personele yakın hizmet sağlamaktadır ve personeline de yaklaşık olarak 14.000 TL kadar ödeme yapabilmektedir. Yine Tüpraş da 7.000 yakın personeli içerisinde çalıştırmaktadır ve personeline 14.000 Tl kadar maaş ödemesi yapmaktadır. Aygaz da 2.000 yakın personele sahiptir ve 10.000 TL civarında personeline ödemeler yapmakta.

Brisa da yine 4.000 TL yakın personel ile hizmet sağlamaktadır ve personeline de ortalama olarak 10.000 TL kadar ödeme yapıyor.

Ak Enerji de yine 500 civarı personel ile hizmet sağlamaktadır ve 10.000 TL civarında maaş ödemeleri sağlamaktadır.

Pegasus

Pegasus 6.000’e yakın personel ile hizmet sağlamaktadır ve ortalama maaşı da 7.500 TL kadar ödeme yapmaktadır.

Otokar

Otokar da yine 3.000 TL civarında personeli ile hizmet sağlamaktadır ve personeline de ortalama olarak 7.500 TL civarında maaş ödemesi gerçekleştirmektedir.

Yine bütün bu şirketlerin yaptığı ödemeler kesin değildir. Daha fazla veya biraz daha az ödeme yapabilmekteler yine bu ödemeler de kişilerin statülerine göre değişim göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hsbc kredi kartı, hsbc kredi kartı başvurusu ve hsbc kredi kartı başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.