En İyi Kobi Bankası Hangisidir?

En İyi Kobi Bankası

Kobi’lere bankalar tarafından finansman desteği sunulmaktadır. Bankalar uygun faiz oranları ve vadeler ile ticari kredi sunmaktadır. KOBİ kredisi başvurularını kabul etmek için bankaların istediği kurallar bulunmaktadır. Aynı zamanda kobi’lere devlet destekli olarak da finansman olanağı sunulmaktadır. En iyi KOBİ kredisi veren bankalar tarafından düşük faizli kefalet kredilerini unutmak gerekir.  Devlet destekli olan kobi’lerin hızlı para gereksinimlerine kredi sunan finansman kuruluşları arasında yer alan bankalar kobi’ler adına ayrı bir departman oluşturmuştur. KOBİ bankacılığı adı altında kobi’lere hizmet sunmaktadır. İşletme sahibi olan kobi’lerin işletme için, gerekli ticari araç alımları için, farklı ihtiyaçlar için çözüm sunmaya devam etmektedir. Ticaret alanında olanlara yardımcı olmak için bulunan kobiler ayrıcalıklı alternatifler sunması üzerine bankalardan ticari kredi adı altında finansman sahibi olmak adına mutlaka bir iş yeri sahibi olmak ve KOBİ statüsünde yer almak gerekmektedir.  Bu durumda yapılan araştırmalar adı altında kobi’lere özel ayrıcalıklar ve alternatifler sunan bankalar içinde en iyisi hiç şüphesiz TEB Bankası olmaktadır.

Halkbank

Kobi’ler için en iyi bankalar sıralamasında yer alan Halkbank kobi’lere yönelik olarak uygun faizli kredi ve hibe destekleri ile yardımcı olmaktadır. Kobi’lere her sene sağlanan devlet destekleri KOSGEB grubu tarafından Halk Bankası da vermektedir. Ülke ekonomisinin daha iyi olması adına esnaf ve kobi’ler için sağlanan nefes kredisi ve can suyu kredisi gibi faizsiz olmak üzere faiz indirimi devlet destekleri birçok banka aracılığı ile sunulmaktadır. Kobi’lere direkt olarak bu destekleri ileten Halk Bankası TKDK, Tubitak ve kalkınma ajansları destekleri uygun faizler ile halk bankasından sunulmaya devam etmektedir. Halkbank KOBİ’lere özel esnaf ve sanatkarları özel girişimcilere özel hizmetler bulmasından dolayı Halkbank kobileri incelemek mümkündür. Işletmeden çıkmadan bankacılık hizmetlerinden faydalanmak isteyenler Halk Bankası kobi’lere web üzerinden kredi olanağı ile internet aracılığıyla hızlı olmak üzere güvenilir bir şekilde KOBİ bankacılığı hizmeti alabilmektedir. Halkbank KOBİ bankacılığı hizmetinden yararlanarak KOBİ  esnaflara sunulan kobiler adına özel olarak oluşturulmuş Web’den Kredi kobi’lere en fazla 50 bin lira olarak sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde devlet memurlarına faizsiz kredi, faizsiz kredi ve faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.