Emtia Ürünleri Nelerdir?

İnternet Ağının Olduğu Her Yerde Yatırımlarınızı Otomatik Olarak Yönetebilirsiniz

Emtia ürünlerinin neler olduğuyla ilgilenmeden önce emtianın ne olduğu hakkında bilgi edinmek yerinde bir davranış olacaktır. 10’uncu yüzyılın ortalarından itibaren emtia piyasaları Avrupa’ya mal, emek toprak ve sermaye sağlamak ve tahsis etmek amacıyla gelişip büyümüştür. İlk borsa olarak hafızamızda yer eden Amsterdam Borsa’sı, mal alışverişinin kişiler ya da kurumlar arasında gerçekleştirildiği dünya da ilk emtia borsası olarak bilinmektedir.

Altın Yatırımı Nasıl Yapılmaktadır?

Ekonomik kriz dönemlerinde en kazançlı yatırım aracı olarak değerlendirilmiş olan altın, yatırımcılar tarafından güvenilir bir liman olarak görülmektedir. Gram ve ons cinsinden yapacağınız yatırımları kıymetli madenler üzerinden gerçekleştirme fırsatına sahipsiniz. Eğer kıymetli madenlere dolar cinsinden yatırım yapmak düşüncesine sahipseniz ve bunu gerçekleştiriyorsanız mutlaka FED açıklamalarını ve önerilerini dikkate almanız gerekmektedir.

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılmaktadır?

Düşük fiyatları ile emtia grubunda kişiler ve kurumlar tarafından en çok tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesi de gümüş olarak karşımıza çıkmaktadır. Gümüş endüstride bir çok alanda kullanılmakta düşük miktarda birikimlerini değerlendirmek isteyen her yatırımcı için güvenli yatırım araçları arasında kendisine yer bulmaktadır.

Petrol Yatırımı Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüzde Türkçe’nin bize sağladığı güzelliklerden güzel adlandırma bilgisi ile Siyah Altın olarak tanınan petrol, arz ve talep ilişkisinden ötürü bazı zamanlar değer kayıpları yaşamaktadır. Eğer bu konuda girişimci bir ruha sahip bir yatırımcı iseniz zamanlamanızı çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Çünkü ne zaman nasıl bir değişim göstereceğini kimse ön göremez.

Bakır Yatırımı Nasıl Yapılmaktadır?

Bakır yatırımını altın yatırımına alternatif olarak değerlendirmemiz ve bu konuda girişimlere başlamamız gayet olası ve mümkün bir durumdur. Günlük yüksek işlem hacmi sayesinde bakır yatırımı kısa vadeli bir işlem olarak görülmelidir. Çünkü kazanacağı ya da kaybedeceği değer hızla değişmekte ve piyasaları hızlı bir biçimde etkilemektedir. Yatırımcıdan ziyade tüketici iseniz bu durumun gayet farkında olduğunuzu söylemek yanlış olmaz. Çünkü günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerin ya da yatırımların çoğu aslında emtia ürünü ya da emtia yatırımıdır. Kazançlı çıkmak için takipte kalmak şart!

Bir önceki yazımız olan Altın Fiyatları Nasıl Belirlenir? Altın Neye Göre Artar? başlıklı makalemizde altın, altın fiyatı ve altın fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.