Ekonomik Market Alışveriş Nasıl Yapılır?

kredi borcu dondurma

Günümüz dünyasında herkes geçimini bir iş yaparak sağlamaktadır. Bu işi yapan kimseler karşılığında ücret olarak aylık maaşlarını almaktadır. Fatura ödemeleri dışında bizim aylık bütçemizi en çok etkileyen bir hususta mutlaka market alışverişi olacaktır. Özellikle birikim yapma peşinde olan kimseler için her şey olduğu gibi market alışverişlerini daha hesaplı bir hale getirmek çok önemli bir konudur. Biz de sizlere bu ekonomik alışverişi nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacak ama bu süreçte sizleri sağlıksız ya da kalitesiz ürünleri satın almaya teşvik etmeyeceğiz.

İndirimler

Bir ayda en az beş yüz liralık alışveriş yaptığımız marketler bize ucu ucuna yetecek kadar fayda sağlamaktadır. Genişliği ve ferahlığı sağlamamız için satın alacağımız ürünleri araştırıp en uygunlarını bulup onları satın almamız gerekmektedir. Çünkü günümüz dünyasında birikim yapmamız her açıdan çok önemlidir.

Bizler de birikim yapabilmek için tüm finansal davranışlarımızda bir kemer sıkma politikası incelemeliyiz ve ona göre alışverişler yapmalıyız. Mesela alışveriş yapmayı tercih edeceğimiz yerler arasında mutlaka büyük bir rekabet içerisinde olan ve birbirleriyle kıyasıya yarışan market zincirleri yer almaktadır. Çünkü rekabet ne kadar çok olursa ürünlerin fiyatı o denli düşecektir.

Bu firmalar da bu zincirler de satışlarını arttırmak için indirim ve çılgınca kampanyalar yapmayı seçeceklerdir. Çünkü yapacakları bir kampanya sayesinde kampanya dönemi içerisinde elde edecekleri kazançlar normal bir satış gününde elde edecekleri kazancın çok çok üstünde yer almaktadır. Hem market zincirlerinin satışlarını arttırması, hem de insanların talebinin mevcutta çok fazla bulunan ürünlere karşı artmasıyla bu ürünlerin fiyatlarının düşmekte olduğunu gözlemlememiz hiçten bile değildir. Sizde alışverişlerinizde böyle noktaları tercih ederek alışverişlerinizi daha hesaplı hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EFT VE HAVALE NEDİR? başlıklı makalemizde eft nedir, EFT VE HAVALE NEDİR? ve Havale Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.