Döviz Bozan ATM Ve Bankalar

bankamatikten döviz çekme ve bozma

Döviz Bozan ATM Ve Bankalar

Döviz bozan ATM ve bankalar sayesinde Euro, Dolar cinsindeki paranızı rahatça TL’ye dönüşüm yapabilirsiniz. Döviz büroları gibi bankalar da al-sat işlemi yapar ve sabit kur üzerinden işlem yapabilirler. Bankalar bu hizmeti internet üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden veriyor.

Yani banka hesaplarınızda bulundurduğunuz dövizleri alım-satım işlemlerinde kullanarak bozdurabilirsiniz. Bu işlemleri devam edebilmeniz için telefonunuzda uygulaması olması gerekiyor ki online devam edebilesiniz.

Eğer paranız banka hesabı yerine nakit olarak elinizde ise herhangi bir bankaya ya da döviz bozan ATM’ye gidip bozdurabilir dilerseniz ya da gidip döviz alabilirsiniz. ATM döviz bozdurma işlemi birçok vakit daha çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Bankalar da halk arasında emin kuruluşlar olarak bilinmiş olduğundan normal olarak ATM’den döviz bozdurma şekilde güvenle yapabileceğiniz işlemler arasında yer alıyor. Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların ATM’si de bulunuyor.

Hemen hemen çoğu bankanın ATM’si var ve burada döviz alım satımı yapabilirsiniz.  Çoğu bankanın da ATM’leri hem TL, bununla beraber Euro ve Dolar hizmeti verebiliyor. Elbette her bankanın ATM’sinde döviz bozdurma işlemi bulunmuyor.

Bankalar Döviz Bozuyor mu?

 • Garanti BBVA ATM ve Şubeler
 • Akbank ATM ve Şubeler
 • Türkiye İş Bankası ATM ve Şubeler
 • QNB Finansbank ATM ve Şubeler
 • Com ATM
 • Türkiye Ekonomi Bankası ATM ve Şubeler
 • CEPTETEB ATM
 • Halkbank ATM ve Şubeler
 • Vakıfbank ATM ve Şubeler
 • Türkiye Finans ATM ve Şubeler
 • Yapı Kredi Bankası ATM ve Şubeler
 • Ziraat Bankası ATM ve Şubeler
 • QNB Finansbank Döviz Hesabı

Üstteki yer alan bankalardan birisini seçerek döviz bozdurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’den Döviz Nasıl Bozulur?

ATM’den döviz bozmanız için öncelikle döviz bozan ATM bulmanız gerekiyor eğer müşterisi iseniz kartınızı takarak değilseniz ekranda bulunan belli adımları izleyerek rahatlıkla döviz bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

ATM döviz çekme işlemi için;

Döviz işlemi yapan bir ATM bulup müşterisi iseniz kartınızı takarak müşterisi değilseniz ekranda bulunan adımları izleyerek döviz çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Şubelerinden Döviz Bozdurma İşlemi

Bankalardan sadece hesap açılışı ya da kredi çekme değil bunun yanı sıra döviz bozdurabiliyorsunuz. Döviz bozdurabildiğiniz gibi döviz alımı da yapabiliyorsunuz. Bunun için bankanın müşterisi de olmanıza gerek yok. Herhangi bir bankaya gidip döviz işlemi yapmak istediğinizi söylemek yeterli olacaktır.

ATM’DEN Döviz Bozma Avantajlı mıdır?

Döviz bozan bankaların birçok avantajı vardır. Bankaların mesai saatleri belirli saat aralığında olsa ’da ATM’lerde 7 gün 24 saat işlem yapma avantajınız var. İlla bankaya gidip döviz işlemi yapmanıza gerek yok bu yüzden. Bazı bankalar döviz işlemi uyguladığı için o bankaya gidip işleminizi rahatlıkla ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz ve bazı bankalar komisyon ücreti bile almazlar.

Döviz Bozan Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde birçok banka döviz bozdurma hizmeti veriyor. Hemen hemen tüm bunlar hem şubelerden hem ATM’lerden dolar ve EURO bozmanıza ve exchange yapmanıza imkân tanıyor. Yaygın olarak kullanılan bankalar ise şunlardır;

– Türkiye İş Bankası
– Denizbank
– Halkbank
– Ziraat Bankası
– Garanti BBVA
– Yapı Kredi
– Tep Bankası
– QNB Finansbank

İnternetten Döviz Bozan Bankalar

Türkiye’de hizmet veren her bankada kendinize ait bir döviz hesabı açabilirsiniz. Bu USD veya EURO olabilir. Yani dolar bozan ATM’lerden ve Euro bozan atmler dışında kendi kendinize de işlem yapabilirsiniz. Bankalardan kendinize hesap açıp dilediğiniz zaman döviz işlemlerini uygulayabilirsiniz.
Hesabınızda bulunan Euro ve Dolar cinsi paranızı isterseniz TL’de dönüştürebilir, isterseniz Euro cinsi paranızı USB’ye çevirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Başkası İçin Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde başkası adına kredi, icra takibi ve kefil olmak hakkında bilgiler verilmektedir.