Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet memurlarına konut edindirme projesi haricinde diğer bankalar Faizsiz kredi sunmamaktadır. Gereksinimleri bankaların devlet memurlarına sunduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanarak gidermek mümkündür. Devlet memuruna özel ihtiyaç kredisi sunan bankalar VakıfBank, ING Bank, DenizBank, Garanti Bankası ve Akbank bank gibi bankalar olmaktadır.

DenizBank

Denizbank kamu çalışanlarına özel 60 ay vade ile yüzde 1.89 faiz oranı ile 55 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için gerekli olan evraklar ise nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, gelir belgesi ya da kamu kimlik kartı, yerleşim belgesi ya da son aya ait resmi fatura örneği olmaktadır.

ING Bank

Sadece kamu memurları için sunulan bu olanak ile yüzde 0,99 faiz oranı ve 50 bin TL’ye kadar krediden yararlanmak mümkündür. Vade aralığı ise 6 ay olurken kredi tahsis ücretleri kredi tutarının yüzde 0,5 i kadar olmaktadır. Sadece kimlik bilgileri ile başvuru yapılabilmektedir.

Vakıfbank

Kamu personellerine özel taksitli İhtiyaç kredisi, kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar yanı sıra kadrolu işçiler, emekli sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, bağ-kur emeklileri bu imkanlardan yararlanabilmektedir.

Akbank

Akbank’ın Devlet memurlarına özel anlık kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler 75 bin TL’ye kadar kredi kullanımlarından yüzde 1.25 faiz oranıyla bu şansı değerlendirebilmektedir. Aynı zamanda kredi kullanan kişilerin kredi kullanım ücreti olarak da 210 TL ücret yatırması gerekmektedir. Kredi kullanıldığında 3 ay kredi ödemelerinde erteleme şansı da yer almaktadır.

Halk Bankası

Kamu çalışanlarına özel olarak ihtiyaç kredisi sunan bankalardan bir tanesi de Halkbank olmaktadır. Banka tarafından sunulan 60 aya kadar varan vadeler ile krediler sunulmaktadır.

İş Bankası Kamu Çalışanlarına Kredi

İş Bankası kamu çalışanlarına kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Vade miktarı 48 ay olurken eşit taksitli yada banka tarafından şahıslara özel olarak hazırlanmış ödeme planı ile kredileri rahatça geri ödemek mümkündür. Nakit yazarak bir boşluk bırakmak T.C. kimlik numarası, kredi miktarı ve aylık gelir yazılarak 4202’ ye SMS göndermek yeterlidir. Aynı zamanda İş Bankası şubelerinden, internet bankacılığından da başvuru yapılabilirken SMS gönderilerinin de ücretli olduğunu bilmenizde yarar var.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Kredisi başlıklı makalemizde bedelli askerlik ihtiyaç kredisi, bedelli askerlik kredisi ve bedelli kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.