Cep Telefonu Endüstrisi Hakkında Her Şey

kredi çekmek

Bu gün iletişim sektöründe en hızlı büyüyen sektör olan cep telefonu endüstrisi, dünya üzerinde en çok sayıda insanın yararlanıp faydalandığı endüstridir. Bu endüstri öncelikli olarak cep telefonu imalatını kapsamaktadır. Günümüz itibariyle ise bu endüstri tamamen teknolojik gelişmeler etrafında yoğunlaşmış olup, gelişmeleri takip ederek telefon modellerine yeni özellikler ya da yep yeni ve baştan aşağı teknoloji ile donatılmış olan cep telefonları üretmektedir.

Ne Zaman Popüler Hale Geldi

1994 yılından itibaren popüler bir şekilde kullanılmaya başlayan cep telefonları gün geçtikçe kendisini daha da geliştirmeye başladı. Geniş ekranlı akıllı telefonlar, son yıllar içerisinde Samsung ve HTC şirketleri sayesinde kullanıma sunuldu. 2015 senesinde ise IPhone bu endüstri de sivrilen bir marka olarak kendisini iyice gösterdi ve o zamanlar piyasaya sürdüğü ürünler sayesinde epey bir ivme kazanarak yükselmeye başladı.

Amerika Birleşik Devletleri akıllı telefon pazarının yüzde sekseninden fazlasını oluşturan bu markalar dünyanın hemen hemen her köşesinde bulunmaya açık ve tanınmış markalardır. Gelecek yıllarda cep telefonlarının düşünce süreçleri ve kinestetik hareketler gibi refleksler kazanacağı ve kültürel tercih seçeneklerine adapte olabileceği bilim adamları tarafından düşünülmektedir.

Cep Telefonu Tarihçesi

Kullandığımız cep telefonları çoğu kişi için günlük hayatta geçirilen zamanın büyük bir kısmını kaplamaktadır. Ayrıca teknolojik olarak cep telefonları insanlığa sunulan en büyük hediyeler arasında kendine yer bulur. Öncelikle İsveç menşeli Ericsson şirketi bir cep telefonu üretti fakat epey ağır olan bu cep telefonu pek de tutulmadı. Günler ilerledikçe ve teknolojinin gelişmesi bir kar topu etkisiyle büyümeye devam ettikçe cep telefonu endüstrisi de bu büyümeden nasibini aldı. Şu an sadece sesimizle bile işlem yapabilir.

Bir önceki yazımız olan Borsada Ne Alınır Ne Satılır? başlıklı makalemizde Borsada Ne Alınır Ne Satılır?, hisse senedi ve tahvil hakkında bilgiler verilmektedir.