Borsada Nasıl Para Kazanılır?

Yeni başlayanlar için borsada para kazanmak hakkında öğrenebileceğiniz birçok yenilikçi yöntemler vardır. Borsa uzmanı William J O’Neil, halkın CANSLIM formülü olarak bilinen ve refah kazanmalarına yardımcı olan yenilikçi bir yöntem geliştirdi.

En çok satan yazar William O’Neil’in 1988’de yayımladığı gibi, ünlü Hisse Senediyle Nasıl Para Kazanılır kitabı dünya çapında 2 milyondan fazla sattı. William O’Neil, son 125 yılda borsada para kazanmak için kapsamlı bir ticaret stratejisi geliştirmek için hisse senetlerinin performansını inceledi.

Kitabından çıkan ana paketler üç faktöre göre özetlenebilir:

1.Zamanlama

2.Ticaret

3.Hisse senedi grafiği okuma

Eğer bu üç ticaret bileşenine hakim olabilirseniz, kârlı bir hisse senedi alım satımcısı olma şansı artar.

Yeni Başlayanlar Borsada Nasıl Para Kazanır?

Borsa dünyasında, para kazanmak için iki yol vardır:

1.Temettüler

2.Büyüme

Bir şirkette hisse satın aldığınızda, o şirketin bir parçası olacaksınız. Bu şirketin bir parçası olarak, şirketin ürettiği karların bir kısmını almaya hak kazanırsınız. Şirketler karlarının bir kısmını hissedarlarına temettü olarak öderler. Temettülerle, pozisyonlarınızdan herhangi birinden çıkmak zorunda kalmadan servet biriktirebilirsiniz.

Örneğin, hisse başına 1 $ temettü ödeyen bir şirketimiz var ve 1000 hisseye sahipsiniz. Bu senetlere sahip olduğun sürece ve şirketin temettü ödemeye devam ettiği sürece her yıl 1.000 dolar alacaksın.

Hisse senedinde temettü yoksa hisse senetleri nasıl para kazanır?

Ticaret dilinde cevap, bir büyüme stoku olacaktır. Terim kendi kendini açıklayıcıdır. Bir hisse senedinin fiyatla büyümesini ve piyasa değerinin zamanla artmasını istersiniz. Örneğin, ABC hisse senedini hisse başına 5 dolara, eğer zaman geçtikçe satın alırsanız, ABC hisse senedinin kar elde etmek için hisse başına 5 dolardan fazla olmasını istersiniz. Stok ne kadar büyüyebilirse, karınız o kadar büyük olur.

Ayrıca, 25k Rehberindeki Günlük İşlem Kurallarımızla hisse senedi ticareti oyununun kuralları hakkında bilgi edinin .

Geleneksel bilgeliğin aksine, borsaya yatırım yapmak için derin ceplere ihtiyacınız yoktur.

Ancak, stoklara yatırım yapmaya başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu görelim.

Stoklara Yatırım Yapmak İçin Ne Kadar Paraya İhtiyacınız Var?

Pragmatik olarak konuşursunuz ve ne kadar risk almak istediğinize bağlı olarak, finansal durumunuzun size verdiği kadar yatırım yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ticaret tarzınıza bağlı olarak, hesabınızda tutmanız gereken ABD düzenleyici kurumlar tarafından uygulanan minimum sermaye gereksinimi vardır.

Örneğin, bir hisse senedi günü işlemcisi iseniz, o zaman minimum $ 25k tutarında bir hesap bakiyesi tutmanız gerekir. ABD’deki Mali Endüstri Düzenleme Kurumu’nun FINRA’ya göre , günlük işlem yapan bir tüccar, beş iş günü içinde dört ya da daha fazla kez işlem yaparsanız, her gün minimum hesap bakiyesini minimumda tutmalı.

Hisse senetleri yatırım yapıyorsanız, minimum sermaye gereksinimi yoktur. Bazı borsacıların bile minimum 0 $ hesabı var.

Örneğin, Robinhood,% 100 komisyonsuz hisse senedi, seçenekler, kripto para birimi ve ETF işlemlerine izin veren ücretsiz, ABD merkezli bir hisse senedi alım satım uygulamasıdır. Bu kılavuz size Robinhood hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir, böylece etkili bir şekilde ticaret yapabilirsiniz: Robinhood App Ticaret Rehberi (Bilmeniz Gereken Her Şey) .

Hisse senetleri almak istiyorsan büyük paraya sahip olmak zorunda değilsin. Willian O’Neil, ilk hisse senedi yatırımına sadece beş P&G hissesiyle başladı. Sonunda çabalarını genişletti ve temettüler ve büyüme ile düzenli gelir elde etti. Öte yandan, kuruş hisse senetleri ile işlem yaparsanız 100 $ gibi düşük bir miktarla başlayabilirsiniz.

En İyi Borsa Stratejisi Nedir?

En iyi borsa stratejisi , yatırımcı William O’Neil tarafından geliştirilmiştir. CANSLIM yöntemi, en iyi stokları seçmenize yardımcı olmak için teknik ve temel analizin bir kombinasyonunu kullanır. Teknik analiz ham verileri kullanmayı içerir. Temel analiz, haberlere dikkat etmeyi içerir. Bu strateji sadece para kazanmak için değil aynı zamanda daha yüksek getiri elde etme potansiyeline sahiptir.

Günümüzde borsa alımları tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olan piyasa ticaretinde son derece zorlaşmıştır. Ancak, hem teknik hem de temel analizlerin bir kombinasyonunu kullanarak başarı şansınızı artırabilirsiniz.

Teknik göstergeler, çekici giriş ve çıkış noktaları sağlayan harika araçlardır. Aynı zamanda, temel bilgiler size en iyi stokları seçmek için bir çerçeve sunar.

Bu gün ticaret öğretici genel ilkeleri ve hisse senetleri seçmek için en iyi yolu bozacak.

Borsada Hızlı Para Kazanma Yolları

Borsada hızlı para kazanma konusunda bir yöntem öğrenmek için hayalimiz olduğunu biliyoruz . Bu neredeyse her hisse senedi yatırımcısının hayalidir. Omaha’dan bir sonraki Oracle olmak bir gecede olmayacak.

Borsada para kazanmanın en hızlı ve en kolay yolu nedir?

Borsada gerçekten hızlı kazançlar elde etmek için atmanız gereken adımları ana hatlarıyla açıklayacağız. Borsada hızlıca zenginleşmek istiyorsanız, hisse portföyünüzü bu şekilde yönetmeniz gerekir.

Not : Bu hisse senedi alım satım ipuçlarından bazıları potansiyel olarak para kaybetme riskini içerir.

1. Riskinizi Arttırın

Borsada hızlı kazançlar elde etmek için kendinizi ayarlamak için atmanız gereken ilk adım, işlem başına düşen riskinizi artırmaktır . Kendinizi potansiyel olarak ciddi bir kazancınıza açarken, aynı zamanda ticaret sermayenizin büyük bir bölümünü kaybetmeye başlıyorsunuz. Yine de borsada para kazanmayı ümit edenlerin, bazı riskler almaya istekli olmaları gerekecektir.

2. Ticaret Sermayenizi Artırın

Borsada hızlı para kazanmak için yapabileceğiniz ikinci şey, mümkün olduğunca çok para yatırım yapmaktır. Hızlıca zenginleşmeye çalışıyorsanız, daha fazla hisse satın almak ve dolayısıyla potansiyel kârınızı artırmak için büyük bir işletme sermayesine sahip olmanız gerekir.

3. Büyük Büyüme Potansiyeli olan Stok Toplama

Bir yatırımcının hisse senedi satın almaktan büyük para kazanmak için yapabileceği üçüncü şey, oyun değiştiren bir büyüme potansiyeli olan bir hisse senedi seçmektir. Sektörel bir oyun değiştirici olacak bir ürün veya hizmet yaratacak stokları arayın. Unutmayın, zaten değerli olan hisse senetlerini almaya çalışmazsınız. Değerinde artışa neden olacak stokları almaya çalışıyorsunuz.

4. Temettü Ödemeyen Hisse Senedi Seçin

Dikkate alınacak dördüncü faktör, portföy şirketlerinde temettü ödemeyen şirketlere sahip olmaktır. Satın aldığınız hissenin temettü ödemesi durumunda, kazanılan kârın bir kısmı hissedarlara verilir ve şirkete yeniden yatırılmaz. Satın aldığınız hissenin önemli ölçüde büyümesini istiyorsanız, bir şirketin kârını mümkün olduğu kadar hızlı büyütmek için kendi işine yeniden yatırmasını istersiniz. Temettü stokları daha yavaş bir büyüme sürecine sahiptir. Genellikle değerleri çok daha az değişken olan olgun hisse senetleridir.

Özet Olarak – Borsada Nasıl Para Kazanılır?

Özet olarak, borsa güvenilir bir uzun vadeli servet yaratma kaynağı olduğunu unutmayın. Ancak, riski kabul etmek istemeniz durumunda borsada hızlı para kazanmayı da öğrenebilirsiniz . Hisse senetlerinde para kazanmanın birçok yolu olsa da gerçekçi hedefleriniz de vardır. Hisse senedi yatırımlarınızdan en iyisini beklemenize rağmen, sonuçta borsa son sözü verir.

Yeni başlayanlar için borsada nasıl para kazanılacağına dair kılavuzumuz, tutarlı bir kar elde etmek istiyorsanız, paranızı disiplinli bir yaklaşımla yatırmanızı önerir. Ayrıca, yeni başlayanlar için en iyi seçenek ticaret stratejilerimizi okuduğunuzdan emin olun .

Borsada iyi para kazanmak için çoğu uzman, uzun vadeli yatırımın zenginlik yaratmanın en iyi yolu olduğu konusunda hemfikirdir, bu nedenle hisse senetlerini almadan önce içsel riski doğru anladığınızdan emin olun.