BİTCOİN NASIL KAZANILIR?

BİTCOİN NASIL KAZANILIR?

Her insan birikimlerinin yatırımlar aracılığıyla değerlendirmek için farklı yollara başvurur. Kimisi döviz, kimisi altın, kimisi de hisse senedi satın alır. Biz ise bu yazımızda her geçen gün pazar payını büyütmekte biraz daha üzerine koyan Bitcoin ile nasıl kazanacağımızı anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Bitcoin’in büyümesiyle birlikte diğer alt coinler de bir atak yaparak büyümelerine devam etti. Ülkemizde de yerli bitcoin borsaları yer almaktadır. BTC Türk, Koineks, Koinim gibi yerli bitcoin borsaları aracılığıyla yatırımlarınızı değerlendirme ve kazanma şansına sahipsiniz. Fakat bu borsalar sizden üyelik aşamanızda nüfus cüzdanınızın fotokopisine kadar sisteme yüklemenizi istemektedir. İnsanlar da bu yüzden genellikle yabancı bitcoin borsalarını kazanmak için tercih etmektedirler.

En Çok Tercih Edilen Borsalar
Poloniex, Binance ve bunlara benzer bitcoin borsaları dünyada en çok tercih edilen bitcoin borsaları arasında yer almaktadır. Ancak coin borsalarında işlem yapmak isteyenlerin bilmeleri gereken bir hususta hangi altcoin borsasına giderseniz gidin sizden mutlaka en özel kişisel bilgilerinize kadar istenecektir. Coin borsalarında büyük paralar genelde arbitraj yaparak oluşan fiyat farklılıkları sayesinde kazanılır.

Nasıl Kazanırız?
Alım ve satım işlemlerini gerçekleştirerek para kazanmanın yanında bitcoin ya da altcoin madenciliği yaparak da para kazanmanız size sunulan kazanç imkanlarından birisidir. Bu işlem için gereksiniminiz olan aletler çok üst düzey olmamakla beraber mutlaka ortalamanın üstünde olmalı ve size istediğiniz performansı sağlayabilmelidir. Bitcoin madenciliği aslında tamamen ekran kartlarından ibaret olan bu durumdur. Dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var ki bu cihazlar çok yüksek seviyede elektrik üretimi yapmaktadır. Ülkemizde elektrik için alınan bedel fazla olduğundan maalesef bu iş fazla kazançlı olmuyor. Bilgi birikiminiz iyiyse mutlaka kazanacaksınız!

Bir önceki yazımız olan İsveç "dijital paraya geçişi" araştıracak başlıklı makalemizde İsveç hakkında bilgiler verilmektedir.