BİTCOİN ALTCOİN FİYATLARI VE KRİPTO PARA FİYATLARI

BİTCOİN ALTCOİN FİYATLARI VE KRİPTO PARA FİYATLARI

İnsanlar elde ettikleri birikimleri bazı yatırım araçlarına bağlayarak buralardan kazanç elde etmek isterler. Bu istekleri doğrultusunda ise kendilerine bazı yatırım araçları seçer ve işe koyulurlar. İşte bu yatırım araçlarını seçtikten sonra yapılacak en önemli iş bilgi birikimine sahip olmaya başlamak için size sunulan teorik eğitimlere katılmanızdır. Teorik eğitimlere katıldıktan sonra yaşanacak aşamada ise bir sanal hesaba üye olarak deneyim kazanmanız için bakiyeniz üzerinden değil de demo hesap üzerinden oynayarak, işlemleri takip ederek ve alım satımı ne zaman yapacağınız hakkında fikir sahibi olarak yatırımlarınıza başlamalısınız.

Kendi yatırımınıza ayırdığınız birikimi başlangıç aşamasında en aşağı ölçekten belirlemeniz halinde sizler, elde ettiğiniz kazancın ne ölçeklere çıkabileceğinin farkına varırken aynı zamanda var olan riskleri de öğreneceksiniz. Var olan bu risklerden en az hasarla ayrılmanız için de öncelikli olarak eğitimlere önem vermeniz ve ardından küçük bakiyelerle bu işe girişmelisiniz. Şimdi yazımızın devamında yatırım araçlarından birisi olan Bitcoin ve Altcoin’i tanımaya başlayalım!

Bitcoin Nedir?

Bitcoin nedir sorusu son zamanlarda özellikle Türkiye’deki kullanıcıların akıllarına yer sahibi olmayı başarmış bir sorudur. Şimdi yatırım araçlarından bitcoini tanıyalım ve nasıl ulaşabileceğimizi öğrenelim! Bitcoin 2008 senesinde Japon girişimci Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış olup, herhangi bir merkez binası ve resmi kuruluşu olmayan ancak ülkelerin kullandıkları yerel ya da global para birimleri sayesinde alınabilen, herhangi bir üçüncü kişi hizmetine ve aracı kuruma ihtiyaç duymayan, transferi kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen bir tür dijital ortam para birimidir.

Global piyasalarda bitcoin dolar ve Euro para birimlerine denk bir şekilde lanse edilmeye başlanmıştır. Bitcoin’in üretim aşaması mining yani madencilik olarak adlandırılır. Aslına baktığımızda bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığından çok neden önemli olduğu konunun malzemesidir. Bitcoin çok önemli bir teknolojik buluştur. Şimdi biraz da fiyatlara göz atalım. BTC’nin piyasa değeri 356,23B dolar, EHT’nin piyasa değeri 67.55B dolar, XRP’nin piyasa değeri 27,74B dolardır. Piyasanın başta gelen kripto paraları ve değerleri bunlardan ibarettir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile Bitcoin Almak başlıklı makalemizde bitcoin almak ve kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.