Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor

Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor

Son dönemlerde çeşitli kredi kampanyaları beraberinde direkt olarak gelirleri bulunmadığı halde ev hanımlarına da çeşitli krediler sunan bankaların oranlarında artış gözükmektedir. Kamu bankalarından da özel bankalara kadar çeşitli bankalar gelirleri bulunmamasına rağmen çeşitli ev hanımlarına krediler sunarak nakit ihtiyaçlarına da tam anlamıyla çözümler sunuyorlar. Bankaların gelir belgeleri bulunmadan kredi vermediği de genel anlamda bilinen gerçekler arasındadır. Fakat bu duruma da çoğu zaman uyulmuyor. Buna rağmen çeşitli evrakların tamamlanabilmesi durumunda yine daha öncelerinden kredi kartı kullanmamış veya kredi almamış ev hanımlarına kredi kullandırılabilmektedir ki bu aslında oldukça iyi bir şey gibi gözüküyor.

Gelir Belgesiz Krediyi Nasıl Veriyorlar?

Bankalar gelir belgeleri olmasa dahi üzerinden taşınamaz ev bulunmakta olan veya bankalarda biraz biriken arası olan müşterilere bu sektörlerde elde edebildikleri veya rahatlıkla elde edebilecekleri çeşitli gelirleri göz önüne alarak kredi kullanımlarına onay verebiliyorlar. Yine bunların ışığında da ev hanımlarının üstlerine ev bulunabilmesi halinde de ipotek yaparak veya bankada biriken araları da var ise paranın istenilen oranı aşmayacak biçimde kredi kullanabilmekteler. Ev hanımlarına da bunlara ek olarak eşlerinin gelir belgelerine ek olarak kredi kullandırılabilmektedir. Yani eşinizin bir gelirinin olduğunu kanıtlayabilirseniz birçok banka size yine de kredi verebilmektedir. Bu sebeple de ev hanımlarının krediye başvuru yapmalarından önce yine eşlerine ait olarak çeşitli gelir belgelerini ve yine gereken farklı evrakları da hazır bir şekilde bekleterek başvurularını yapmaları kolaylık sağlayan unsurlardan olacaktır.

Kampanya Zamanlarında Başvurabilirler

Bankalar ev hanımlarına krediyi çeşitli kampanya zamanlarında sunmaktadırlar. Yine hangi bankaların ev hanımlarına kredi vermeyip verdiğini öğrenmeyi istiyorsanız yine bu kampanya zamanlarını da güzel bir şekilde takip etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Yine ağustos ayı dönemi itibari ile bankalarda aktif bir şekilde devam etmekte olan ev hanımı kredi desteği vardır. Fakat ev hanımıysanız yine kira gelirinizi veya üzerinize kayıtlı evi gösterip bankalardan kredi talebinde de bulunabilmeniz oldukça iyi olacaktır. Yine bunlara ek olarak eşinizin de gelir belgesi beraberinde gerekmekte olan başvuru işlemi gerçekleşir. Bunlara ek olarak yine eşinizin kefilliği beraberinde de kredi alabileceğinizden bahsetmiştir.

Yine sadece eşinizin kefil olması da yetmiyor dersek yalan olur. Genellikle eşler kefil olduktan sonra yine banka kocanın üzerine açıyormuş gibi krediyi açmaktadır ve sunmaktadır. Yani çeşitli borçlanmalar durumunda tahmin de edebileceğiniz gibi sizin değil eşinizin üzerine çeşitli borçlandırmalar yapılıyor. Ve aslında burada değişen hiçbir şey olmuyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerken Sigorta Yaptırmalı Mı? başlıklı makalemizde kredi çekerken sigorta, kredi çekerken sigorta önemli ve kredi çekerken sigorta önemli mi hakkında bilgiler verilmektedir.