ATM’DEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

ATM’DEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Günümüzde bankalar, kredi kartı ve veya banka kartınızın şifresini değiştirebilmeniz için pek çok yolu müşterilerine sunmaktadır. ATM’lerden şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi telefon aracılığıyla müşteri hizmetlerini arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilir ya da kişisel olarak şahsen bankanızın şubelerinde herhangi bir şubeyi ziyaret ederek kart şifrenizi değiştirme imkanı yakalayabilirsiniz. Bu üç seçenekte sizin kart şifrenizi değiştirmek için kullanacağınız seçenekler arasında yer alacaktır.

ATM’den Şifre Değiştirme
Günümüzde kart şifremizi değiştirmenin en kolay yollarından birisi de ATM’leri kullanarak yapacağımız şifre değiştirme işlemleridir. Müşterisi olduğunuz bankaya ait herhangi bir ATM’yi seçerek kart şifresi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banka kredi kartı ya da banka hesap kartı olması kesinlikle fark etmeyecektir.

Nasıl Değiştirilir?Kart şifrenizi hatırladığınız koşulda şifrenizi değiştirme işlemini gerçekleştirmek ATM’lerden çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir. Eğer şifrenizi hatırlamıyor iseniz bankanızın herhangi bir şubenizi ziyaret etmenizi güvenlik açısından öneriyorum.

Mevcut Kart Şifresini Hatırlıyorsanız
Eğer kullanmakta olduğunuz şifreleri banka ya da kredi kartınıza ait şifreleri hatırlıyor iseniz bu işlemi gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır. Fakat günlük hayatın yoğunluğunda özellikle yakın zamanda şifrenizi değiştirme işlemi gerçekleştirdiyseniz bu hatırlama fırsatına sahip olmayabilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlıyorsanız kartınızı müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM’sine takarak bankanızın size kart şifrenizi değiştirmeniz için sunduğu adımları takip etmek kaydıyla şifre değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Eğer siz bu şifreyi hatırlamıyorsanız kendi güvenliğiniz açısından müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine başvurmak yoluyla gerekli prosedürler gerçekleştirildiği zaman şifreniz değiştirme imkanınızı bulacaksınız. Eğer ATM’den bu işlemi tamamlıyorsanız yeni belirlemiş olduğunuz şifreyi tasdik etmek amacıyla tekrar giriş yaparak işleminizi kolayca tamamlamanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan ANINDA ONAYLI KREDİ KARTI VEREN BANKALAR başlıklı makalemizde ANINDA ONAYLI KREDİ KARTI VEREN BANKALAR hakkında bilgiler verilmektedir.