Atm Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Nakit para ihtiyacınızı gidermek için acil olarak genelde ATM’lere gitmektesiniz. Fakat bankalar genellikle ATM üzerinden çekebilecek olduğunuz para limitlerini belirli limitler dahilinde sınırlandırılmaktadır. Kişilerin sahip olduğu günlük limitler bir gün dahilinde bin beş yüz Türk lirası ila iki bin Türk lirası arasında değişmektedir. İşte bu limitler bankayı ve en başta bankanın müşterilerini korurken kartın da yanlış ellere geçmiş olması durumunda oluşacak güvenlik ihlallerinden doğacak zararı daha küçük seviyelere indirmeyi amaçlamaktadır. Bu tip yetkisiz para çekme işlemleri çok uzun süre fark edilmediği zaman bu kayıplardan tamamen kartın sahibi sorumlu tutulur ve kartın içerisinden çekilmiş yani çalınmış olan parayı geri alma şansı da oldukça az bir seviyeye iner.

Bankanızdan Limit Artışı Talep Ediniz

Eğer ATM ve banka tarafından size sağlanmış olan günlük para limitleri sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetmiyorsa bankanızı arayarak ATM para çekme limitinizin geçici olarak yükseltilmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Eğer siz temel bir hesap sahibi iseniz bu banka tarafından bu talebiniz pek de sıcak karşılamayabilir. Fakat yeteri kadar ikna edici olma şansına sahip olabilirseniz günlük limitinizi birkaç bin lira kadar daha arttırma şansına sahip olursunuz. Bankaların ATM günlük para limtlerinde size tanıyacak olduğu günlük çekim limiti artışı genel olarak geçici artışlar olacaktır. Ayrıca bankaya yaptığınız her günlük çekim limiti artırımı olumlu olarak sonuçlanmayabilir. İşte burada bunu sorarak kaybedecek hiçbir şeyiniz bulunmamaktadır. Zira pek çok banka geçici limit artırımı konusunda değerli müşterilerine yardımcı olmaya çalışacaktır. Müşterisi olduğunuz banka size bu hizmeti ücretsiz olarak sunabilir ya da sizden günlük çekim limiti artırımı için belirli miktarda ücret talep edebilir.

Bir önceki yazımız olan Atm Eksik Para Verirse Vakit Kaybetmeden Yapmanız Gereken Üç Şey başlıklı makalemizde Atm Eksik Para Verirse Vakit Kaybetmeden Yapmanız Gereken Üç Şey, Banka Şubenizden Destek Alın ve Bankayı Aramak ve İade İşlemi İçin Bir Talep Oluşturmak hakkında bilgiler verilmektedir.