App Coin Nedir?

App Coin Nedir?

Appcoin, bir mobil uygulama şirketi olan Aptoide tarafından yaratılan bir para birimidir. Android işletim sistemlerinde çalışan bu sanal para biriminin dünya çapında 200 milyon kullanıcısı var. Appcoin, Aptoide şirketi tarafından mobil uygulama pazarına daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmek için tasarlanmıştır. Şirket bu hedefini diğer mobil uygulama mağazalarıyla sözleşme yaparak ve blok zinciri teknolojisini uygulama mağazalarının altyapısıyla birleştirerek gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

AppCoin Satın Almak

Ethereum ağında çalışan Appcoin para birimi ERC-20 ile uyumludur. ERC20 uyumlu cüzdanlarda saklanabilmektedir. Bu coin için en fazla kullanılan cüzdanlar ise MyEtherWallet ile imToken’dır. Appcoins, protokol dâhilindeki mobil uygulamaları indiren ve 120 saniye uygulamanın reklamını izleyen kullanıcılara veriliyor. Kazanılan appcoinsler ise uygulamaların içindeki satın alma işlemlerinde kullanılıyor. App coin, sanal para borsalarında appc coin olarak da biliniyor. Simgesi ise appc. Mobil uygulama kullanımına yeni bir boyut kazandıracak olan app coin ekşi sözlükte en fazla tavsiye edilen kripto para birimlerinden biri. İlk çıktığı günden bu yana app coin grafik tabloları incelendiğinde gelecek vaad eden coinlerden biri olduğu açıkça görülüyor.

App Coin Market

Uygulama yüklemeden app coin satın alarak app coin’e yatırım yapmak isteyen kullanıcılar sanal para marketlerinden satın alabilmektedir. App coin bugün güvenilir bir şekilde iki kripto borsasından satın alınabilir ve aynı Bitcoin veya Ethereum gibi alım ve satımı yapılabilmektedir. App coin’i Binance ve Huobi.pro borsalarından satın alabilirsiniz.

App Coin Mobil

Appcoin, diğer kişilerle paylaşılabilen coinlerden biri. Kredi kartıyla satın alabileceğiniz appcoin’i doğrudan arkadaşınızın hesabına gönderebiliyorsunuz. Bu coinler ise farklı uygulama mağazalarında kullanılabiliyor. Uyglamalarda kullanmadığınız coinleri sanal para borsalarında satabiliyorsunuz. Mobil uygulama pazarına yepyeni bir boyut kazandıran appcoins, geleceğin en fazla değer kazanacak coinlerinden biri olarak gösteriliyor.

Bir önceki yazımız olan Altcoin Nedir? 2020 Altcoin Yatırım Tavsiyeleri başlıklı makalemizde alt coin borsaları, alt coin fiyatları ve alt coin nedir hakkında bilgiler verilmektedir.