Amerikadan Ev Nasıl Alınır?

Amerikadan ev satın almak sayısız Türk için hayatın en büyük dönüm noktalarından biridir ve birçoğunun yapacağı en büyük alımdır.

Çoğu ipotek için, en azından bir miktar para yatırmanız gerekecek ve bu, tasarruf etmeniz gereken tek şey değil: Kapanış maliyetleri, emlak vergileri ve devam eden onarım ve bakım. Alınması gereken çok şey var ve bir ev satın almadan önce tasarruf etmeniz birkaç yıl sürebilir. Bu uzun bir zaman gibi görünebilir, ama endişelenmeyin – hızlandırmak için birkaç yol var.

Kira, kamu hizmetleri, öğrenci ve / veya oto kredisi, ulaşım ve muhtemelen çocuk bakımı gibi masrafları maksimuma kadar uzattığınızda, peşinat için binlerce dolar biriktirmek zor olsa da, mümkündür.

Gelecekte ev sahibi olmak için,  nasıl tasarruf yapacağınızla ilgili ipuçlarımız:

1. Ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Bir ev almak için % 20 peşinat gerekiyor , değil mi? Zorunlu değil – birçok banka şimdi% 3 kadar düşük ödemelerle geleneksel mortgage kredisi sunuyor. Ayrıca, % 3,5 ile başlayan ödemelerin düşmesine izin veren FHA kredileri ve hiç bir peşinat gerektirmeyen VA kredileri ve USDA kredileri gibi devlet destekli ipotekler de bulunmaktadır . Krediye bağlı olarak, ipotek sigortası için ödeme yapmanız gerekebilir, ancak daha önce sizi bir eve götürürse bunun değerli bir takas olduğuna karar verebilirsiniz. Ne tür krediler için hak kazanabileceğinizi, ne kadar ev alabileceğinizi ve ne kadar bir peşinatın gerekeceğini belirlemek için bir ipotek kredisi memuru ile görüşün. Bu ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini ve kim bilir – bu sizin düşündüğünüzden çok daha az olabilir!

2. Borcunuzu kontrol edin

Çok fazla borç almak bir ev için tasarruf etmeyi zorlaştırıyor, çünkü gelirinizin bir kısmı geri ödemelere gidiyor. Bu borç yükü bir ipoteğe hak kazanmayı da zorlaştırabilir. Borcunuz varsa, azaltmak için elinizden geleni yapın. Yüksek faizli öğrenci krediniz varsa, ödemelerinizi düşürmek için yeniden finanse etmeyi düşünün. Yüksek faizli kredi kartı borcunuz varsa, elinizden geldiğince ödeme yapın ve bakiyenizi düşük faizli bir karta aktarmayı düşünün.

3. Emeklilik tasarruflarını geçici bekletin

Uyarı: Emekliliğe yakınsanız bu tavsiye edilmeyebilir. Ancak, gençseniz ve gelirinizin bir yüzdesini 401 (k) veya IRA gibi bir emeklilik planına katkıda bulunursanız, bu parayı geçici olarak ödeme tasarruflarından kurtarmayı düşünün. Bu sadece kısa vadeli olmalı , ancak bir ev için ne kadar çabuk tasarruf edeceğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilir, özellikle de şu anda her maaşın oldukça büyük bir kısmını bir emeklilik hesabına koyduysanız.

4. Daha çok tasarruf yapmak için teknolojiyi kullanın

Bir ev için para biriktirmek istiyorsanız geri almak ve bir kenara para koymak açık bir şekilde önemlidir, ancak her maaştan bir kısmını ayırmak tarzınızı bozuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu durumda, fark etmeyeceğiniz veya bütçenize zarar vermeyecek kadar küçük bir miktar miktarını otomatik olarak kaydetmek için teknolojiyi kullanan Digit gibi bir uygulamayı deneyin . Ayrıca alımlarınızı en yakın dolara yükselten ve farkı bir yatırım hesabına koyan Acorns var . Yedek değişikliğiniz zaman içinde hızlı bir şekilde toplanabilir ve mümkün olduğunda bir defalık para yatırma işlemi de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yatırıma Başlamak İçin Ne Kadar Para gerekir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.