GARANTİ BANKA HESABI AÇMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

GARANTİ BANKA HESABI AÇMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Garanti Bankası hesap açma süreçlerini başarıyla tamamlamanızın ardından bir banka hesabı açmanız mümkündür. Garanti BBVA aracılığıyla açacağınız banka hesaplarını kullanmak koşuluyla banka işlemlerinizi ve çok daha fazla işlemi yapma şansına sahipsiniz.

Garanti BBVA üzerinden vadesiz, döviz, altın gibi pek çok banka hesabına ulaşabilir ve bu banka hesaplarından bir tanesine siz de sahip olabilirsiniz. Şimdi yazımızın devamında size Garanti Banka Hesabı Açma Başvurusu’nun nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

Hesap Açmak İçin Gerekli Belgeler Toplanmalı
Garanti Bankası ya da herhangi bir bankadan hesap açma sürecinin en başında yapmanız gereken iş, gerekli belgeleri bir araya getirip başvuru dosyanızın içerisine yerleştirmek olmalıdır. Tabi ki hesap açmak için toplayacağınız belgeleri bir araya getirdikten sonra Garanti Bankası hesap açma işlemleriniz daha kolay ve hızlı bir hal alacaktır. Belgelerinizi eksiksiz bir araya getirdiğiniz takdirde hesap açılması için yapacağınız başvuru muhtemelen olumlu bir akıbette seyredecek ve doğru bir şekilde tamamlanacaktır.

Garanti Bankası hesabına sahip olmanız için gerekli olan belgeler arasında nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü ehliyeti, iletişim numarası ve onunla birlikte ikamet etmekte olduğunuz açık adresinizin bilgilerini başvuru dosyası içerisinde hesap açılışınızla ilgilenecek birime sunmanız yeterli olacaktır.

Şubeye Giderek Başvurular Tamamlanmalı
Garanti BBVA bünyesinde ilk defa bir banka hesabı açma işlemi yapıyorsanız yalnızca şube aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Size en yakın olan ya da sizin tercih etmiş olduğunuz şubeye giderek başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hesap açılış işlemleri aynı gün gerçekleştirilmekte olup açılan hesabınızı aynı gün içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kullanım süresini azaltmak ve daha hızlı bir şekilde hesabınızı kullanmak istiyorsanız eğer şubede başvuru sırasında internet bankacılığı kullanmak istediğinizi belirterek internet bankacılığı sayesinde hesabınıza erken bir erişim gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Belirtmeniz gerek diyorum çünkü internet bankacılığı otomatik olarak kullanıma elverişli halde gelmemektedir. İnternet bankacılığı banka hesabınız sizin başvuru sırasında gerçekleştirecek olduğunuz ayrı bir talep ile açılır.

Bir önceki yazımız olan KREDİ KARTI ASGARİSİ ÖDENMEZ İSE NE OLUR? başlıklı makalemizde Asgari Ödeme Nedir?, Asgari Ödeme Yapılmadığı Takdirde Ne Tür Sıkıntılar Yaşanır? ve KREDİ KARTI ASGARİSİ ÖDENMEZ İSE NE OLUR? hakkında bilgiler verilmektedir.