2020’de Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin’e yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Bu yazı, satın almadan önce bilmeniz gereken bazı şeyleri ana hatlarıyla belirtecektir.

 • Bitcoine yatırım yapmanın temelleri
 • Neden ciddiye alınması gerekiyor?
 • Bitcoin nasıl alınır ( kredi kartıyla veya banka hesabıyla )
 • Yatırım yapmaya karar verirseniz , bitcoinlerinizi nasıl koruyabilir ve düzgün şekilde güvence altına alabilirsiniz?

Bitcoin Nasıl Kazanıyor?

Dünya internete daha fazla güvenir hale geliyor.

Güvenli, küresel ve dijital bir para birimi olan Bitcoin’in yatırımcıların ilgisini çekmesi şaşırtıcı değildir.

Bitcoin herkese açıktır ve tamamen yeni bir varlık sınıfına girme konusunda heyecan verici bir fırsat sunar.

Bitcoin’e yatırım yapmak korkutucu görünebilir, ancak Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamak için zaman ve çaba gerektiğini biliyorum.

  Neden Bitcoin’e Yatırım Yapılmalı?

  Bazılarına göre bir bitcoin yüzlerce dolar değerinde olabilir aptalca.

  Bitcoinleri değerli yapan nedir?

  Bitcoinler kıt ve kullanışlıdır.

  Altın olarak örnek para birimi olarak bakalım. Dünyada sınırlı miktarda altın var.

  Yeni altınlar çıkarıldıkça her zaman daha az ve daha az altın kalır ve bulması ve benim olması zorlaşır ve daha pahalı hale gelir.

  Aynısı Bitcoin için de geçerlidir.

  Sadece 21 milyon Bitcoin var ve zaman geçtikçe benim için zorlaşıyorlar. Bitcoin enflasyon oranına ve arz oranına bir göz atın:

  Bitcoin , herkes tarafından doğrulanabilen sağlam ve tahmin edilebilir para politikası sağlar .

  Bitcoin’in sağlam para politikası en önemli özelliklerinden biridir. Yeni bitcoinlerin ne zaman oluşturulduğunu veya dolaşımda kaç bitcoin olduğunu görmek mümkündür.

  Bitcoin’ler dünyanın her yerinden, dünyanın herhangi bir yerinden gönderilebilir. Hiçbir banka ödemeleri engelleyemez veya hesabınızı kapatamaz. Bitcoin sansüre dayanıklı bir paradır.

  Bitcoin sınır ötesi ödemeleri mümkün kılar ve aynı zamanda insanların başarısız hükümet para politikasından kaçmaları için kolay bir yol sağlar.

  İnternet bilgiyi küresel hale getirdi ve erişimi kolaydı. Bitcoin gibi sağlam, küresel bir para biriminin finans ve küresel ekonomi üzerinde aynı etkisi olacaktır.

  Bitcoin’in potansiyel etkisini anlarsanız, neden bitcoine yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğunu anlamak zor olmaz.

  Bitcoin Fiyatı

  Resmi bir Bitcoin fiyatı yoktur. Bitcoin’in fiyatı, insanların ödemek istediği her şey tarafından belirlenir. CoinDesk fiyat endeksi iyi bir kaynaktır.

  Bitcoin fiyatı genellikle bir bitcoin maliyeti olarak gösterilir. Ancak, borsalar herhangi bir miktarda satın almanıza izin verir ve bir bitcoin’den daha az satın alabilirsiniz . Bitcoin’in tüm fiyat geçmişini gösteren bir grafik aşağıdadır:

  Satın almak İçin Doğru Zaman?

  Herhangi bir pazarda olduğu gibi, hiçbir şey kesin değil.

  Tarihi boyunca, Bitcoin değeri genellikle çok hızlı bir şekilde artmış, ardından dengelenene kadar yavaş, sabit bir düşüş gözlenmiştir.

  Grafikleri analiz etmek ve Bitcoin’in fiyat geçmişini anlamak için Bitcoin Wisdom veya Cryptowatch gibi araçlar kullanın .

  Bitcoin küreseldir ve herhangi bir ülkenin finansal durumundan veya istikrarından etkilenmez.

  Örneğin, Çin Yuanı devalüasyonuna ilişkin spekülasyonlar geçmişte Çin ve ABD ve Avrupa merkezli borsalardaki döviz kurunu yukarı çeken Çin’den daha fazla talebe yol açtı.

  Küresel kaos genellikle Bitcoin’in fiyatına faydalı olarak görülür çünkü Bitcoin apolitiktir ve herhangi bir partikül hükümetinin kontrolü veya etkisi dışında durur.

  Ekonominin ve politikanın Bitcoin’in fiyatını nasıl etkileyeceğini düşünürken, sadece tek bir ülkede olanları değil, küresel ölçekte düşünmek önemlidir.

  Bitcoinlere Nasıl Yatırım Yapılır Ve Nereden Satın Alınır?

  Bitcoin satın alma zorluğu ülkenize bağlıdır. Gelişmiş ülkelerde daha fazla seçenek ve daha fazla likidite var.

  Coinbase dünyanın en büyük bitcoin brokeridir ve Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Singapur ve Avrupa’nın çoğunda bulunur.

  Ülkenizde bitcoin alabileceğiniz bir yer bulmak için değişim bulucumuzu kullanabilirsiniz.

  Bitcoin Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

  Değerli olan her şeyde olduğu gibi, bilgisayar korsanları, hırsızlar ve dolandırıcıların hepsi bitcoin’lerin peşinde olacak, bu yüzden bitcoin’lerin güvenliğini sağlamak gerekiyor.

  Bitcoin’e yatırım yapmak konusunda ciddiyseniz ve kendinize önemli miktarda para aldığını görüyorsanız, güvenliği göz önünde bulundurarak Bitcoin cüzdanlarını kullanmanızı öneririz.

  Bitcoinler sadece kontrol ettiğiniz cüzdanlarda tutulmalıdır.

  Bir arkadaşınızla 5.000 dolarlık altın para bırakırsanız, arkadaşınız madeni paralarınızla kolayca kaçabilir ve onları bir daha göremeyebilirsiniz.

  Bitcoin internette olduğu için çalmaları daha kolay, geri dönmek ve takip etmek çok daha zor. Bitcoin kendisi güvenlidir, ancak bitcoinler yalnızca onları saklayan cüzdanlar kadar güvenlidir.

  Bitcoine yatırım yapmak şaka değildir ve yatırımınızı güvence altına almak sizin önceliğiniz olmalıdır.

  Bitcoine Yatırım Yapmalı mıyım?

  Bitcoin madencilik sektöründe hızla büyüdü.

  Ortalama bir ev bilgisayarında bir kez yapılabilecek madencilik, şimdi sadece uzman veri merkezlerinde karlı bir şekilde yapılıyor.

  Bu veri merkezleri , yalnızca Bitcoin madenciliği amacıyla inşa edilmiş bilgisayarlarla dolu depolardır . Bugün, karlı bir maden işletmesine başlamak bile milyonlarca dolara mal oluyor.

  Bitcoin madencileri artık yeni Bitcoin kullanıcıları için karlı bir yatırım değil.

  Küçük bir madencinin madencilikle uğraşmasını istiyorsanız, bunun için gidin. Ancak, evdeki madencilik işleminize bir yatırım olarak bakmayın veya geri dönüş beklemeyin.