10 Borsa Yatırım Siteleri

1. Motley Fool (www.fool.com)

İsmin seni rahatsız etmesine izin verme – bu adamların hepsi iş. Motley Fool, kendi araştırmanızı yapmak ya da tecrübeli bir gazinin tavsiyesini tercih etmek isteyip istemediğinizi her şeye sahip. Kendi (bazen aptalca) yatırım kararlarımı takip etme eğilimindeyim, ancak yardıma ihtiyacınız varsa veya uzmanların önerilerini görmek istiyorsanız, Motley Fool’da sizin için iyi bir seçenek olabilecek ücretli hizmetler var. Onları kendim kullanmadım, ama onların tavsiyelerine uyduğunu bildiğim çok az insanın söyleyecek olumlu şeyleri ve önyükleme yapmak için iyi bir başarıları olmadı.

2. Morningstar (www.morningstar.com)

Morningstar, yatırım araştırmalarındaki en büyük isimlerden biridir. Çok yatırımın temel tarafına odaklanmışlardır. Bir şirketin finansal sağlığına derinlemesine bakarlar, böylece iyi bilgilendirilmiş yatırım kararları alabilirsiniz. Çizelgeleri takip etmek ve yatırım tercihlerinizi teknik analizlere dayandırmak istiyorsanız, Morningstar sizin için en uygun seçim olmayacaktır. Morningstar’daki birçok özelliğe erişim ücretsizdir ancak bir abonelik hizmeti sunarlar. Morningstar Premium, önemli veri noktalarına dayalı olarak hisse senetlerini, yatırım fonlarını ve EFT’leri taramanıza izin verecek premium bir ekranlayıcı içerir. Ayrıca 150’nin üzerinde Morningstar analistinin derinlemesine analizine de erişebileceksiniz. Ek olarak, Morningstar Premium, Personal Capital’denalabileceğiniz izleme araçlarıyla karşılaştırılabilir olan Portföy X-ray’ını içerir. 14 günlük ücretsiz Morningstar Premium deneme sürümüne sahip olmak için kaydolabilirsiniz. Bu, taahhütte bulunmadan önce tüm harika özellikleri denemenize izin verecektir.

3. Investopedia (www.investopedia.com)

Yatırımların dünyasını öğrenmeye yeni başlıyorsanız, Investopedia her şey ve her şey için tek adresli mağazanızdır. Burada, terimlerin tanımlarını arayabilir, değerli bilgiler içeren bültenlere kayıt olabilir, bir yatırımın zaman içinde ne kadar kazandığını veya kaybedildiğini görmek için hisse senedi simülatörünü kullanabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şirket adına veya numara sembolüne göre stokları araştırabilir ve istediğiniz şirket hakkında biraz bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, kişisel finansın ve piyasaların bazı temel temel prensiplerinde size yardımcı olabilecek düzgün bir “Finansal Kıymet” bölümüne sahiptir.

4. Yahoo Finance (www.finance.yahoo.com) 

Az bilinen araştırma portallarından bazıları için, bunu atlamak istediğim kadar, Yahoo! Finansman çok iyi. Sizin ödemeniz gereken sayısız şirket raporunun yanı sıra, Yahoo finans’taki tüm bilgiler almak için ücretsizdir.

5. The Street (www.thestreet.com)

Dünyasına dikkat ederseniz, Jim Cramer adını bilirsiniz . Şahsen ben onun bir karikatürden biraz daha fazlası olduğunu düşünüyorum ama bazı insanlar onun tarafından yemin ediyor. Bay Cramer, The Street’teki “büyük isim” katkılarından biridir. Buna dayanılmaz bir şekilde, The Street, benim düşünceme göre, ilgili makalelere yatırım yapmak için en iyi web sitesidir. Yazarlar, önemli olan şeye – zarar vermeden – kime yazdıkları yatırımcılara – büyük bilgi ve fantastik anlayışa sahiptir.

6. Wall Street Journal (www.wsj.com)

On yıllar boyunca, Wall Street Journal gazetesi yatırımcılar için bilgi ve araştırma için temel teşkil ediyor. Her ne kadar çoğumuz günlük siyah beyaz dağıtım yöntemini yerine getirmiş olsak da, Wall Street Journal online neredeyse eski selefinden daha değerli bilgiler sunuyor. Günümüzde, Derginin çevrimiçi varlığı arasında Wall Street Journal , MarketWatch ve  Barron’lar da var . Bu sitelerin tümü, özellikle şirkete özel haberler ararken, bilgi yatırımı için değerli kaynaklardır.

7. MSN Money (www.msn.com)

Microsoft, en azından bence oldukça kendi kendine hizmet veren bir şirket olma eğilimindedir. Öyle olsa bile, MSN Money’daki Microsoft ile ilgili tüm haberlere bir göz atmayı öğrendikten sonra, elde ettiğiniz şey portföy artırmanın başka bir harika yoludur. MSN Money ile ilgili şikayet biri biçimlendirme. Hisse senedi fiyatlarına bakıldığında, reklamları haberlerden veya grafiklerden ayıran hiçbir satır yoktur; bu arada sizi yanlışlıkla bir reklamı tıklatarak dersten çıkaracaksınız.

8. Zacks Investment Research (www.zacks.com)

Zack, sulu ürünlere ulaşmak için bir üyelik gerektiriyor, ancak üyelik ücretsiz ve kaydolmak için gereken üç dakikaya değiyor. Burada hem hisse senetleri hem de fonlar hakkında derinlemesine araştırmalar yapabileceksiniz. Ayrıca, mükemmel kişisel yatırım portföyü arayışınızda size yardımcı olacak birçok kamu ve bağımsız rapora da erişebileceksiniz . Eğer bir ticaret platformu arıyorsanız, düşünün Zacks Ticaret , Zacks Yatırım Araştırma kardeş şirketi.

9. Investor Guide (www.investorguide.com)

Yatırımcı Rehberi, bu listedeki diğer sitelerde fark edeceğiniz özelliklerin çoğuna sahiptir, peki neden ilk onumu yazdı? Stok yardımcı aracı . İlk olarak, bu araç, optimum bir yatırım stratejisi ve stili belirlemenize yardımcı olur . Ardından, araştırmanız için bir şirket listesi sunar. Listeniz tamamlandığında, araştırma listenizde başkalarının ne düşündüğünü göreceksiniz. Yatırımcı Rehberi, bu bilgileri sizin için birçok farklı siteden toplamak için harika bir iş çıkarmaktadır. Daha sonra şirketin rekabetini değerlendirecek, ne alacağınıza karar verecek ve faydalardan yararlanacaksınız.

10. Seeking Alpha (seekingalpha.com)

Arayışı Alfa arayışı muhteşem. Tek bir şikayetim, bir sayfaya paketlenmiş çok fazla bilginin olması, zaman zaman gezinmeyi zorlaştırabilir. Alpha Seeking’deki büyük miktarda içerik olmasaydı, bu listede daha yüksek olurdu. Şirket haberleri sitenin ana odak noktasıdır, bu nedenle araştırılacak şirket listeniz varsa, burası başlamak için oldukça iyi bir yerdir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlar İçin Borsa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.