10 Adımda Nasıl Zengin Olunur ?

Herkes piyangoyu kazanmanın ve bir gecede çılgın zengin olmanın hayalleri vardır. İnsanlar zengin olmak istiyor. Birçok insan ilk 100.000’ini elde etmenin yollarını ya da daha iyi bir emeklilik için yatırım yapma yollarını aramaktadır. Bazıları girişimci olarak başarılı olmaya çalışıyor. İnsanlar güzel evler, spor arabalar almak ve harika tatiller yapmak için yeterli paraya sahip olmak istiyor. Fakat çoğu kişi zengin olmanın gerçekte ne anlama geldiğini bilmiyor.

1. Serbest Çalışan Bir Uzman Olarak Becerilerinizi Geliştirin Ve Ona Yatırım Yapın

Hedefi herkesten daha iyi bir şey yapmak için hedefiniz yapın: Üzerinde çalışın, eğitin, öğrenin, çalışın, değerlendirin ve düzeltin. Çoğu sporcunun ya da eğlencenin milyoner olduğunu görebilirsiniz ve bunun nedeni yeteneklerini tam olarak kullanmalarıdır. İyi olduğunuz bir şey varsa, bunun dışında ciddi ödüller kazanabilirsiniz.

Belirli bir alanın tepesinde olmakla aynı kavramdır. Bir şeyde en iyisi olduğunuzda, fırsatların size geldiğini görürsünüz. Bir şeyin uzmanı olmak için, gelişmeyi asla bırakmamak çok önemlidir. Başarılı insanlar kendilerini geliştirmek için zamana, enerjiye ve paraya yatırım yaparlar ve bu yapabileceğiniz en faydalı yatırım olabilir.

Başlamak için, hangi beceriyi geliştirmek istediğinizi belirleyin. Bu konuda dünyanın en iyi on kişisinin bir listesini yapın ve kriterleri tanımlamak ve en iyisi olmak için kendi ilerlemenizi izlemek için bu listeyi kullanın.

2. Akıllıca Yatırım Yapın

Yatırım saf şanstan çok daha fazlasıdır. Bir yatırım hatası, malvarlığınızın büyük bir kısmını ortadan kaldırabilir. Bu yüzden yatırımlar konusunda karar verirken, mülklerde veya stokta olsun, iki kez düşünün. Profesyonellerden ve uzmanlardan görüş almak sizin için daha iyi olacaktır.

Size bazı fikirler vermek için efsanevi yatırımcı Warren Buffett, paranın% 10’unu kısa vadeli devlet tahvillerine ve% 90’ını çok düşük maliyetli bir S&P 500 endeks fonuna koyma teklifinde bulundu; Stoku kötü bir fiyattan satmak yerine% 10’unu ödeyerek.

3. Bir Mucit Olun Ve Bunu Hizmet Etmek İçin Bir Fırsat Olarak Görün

Çok para kazanmayı düşünmeyi bırak ve birçok insana hizmet etmeyi düşünmeye başla. İnsanların neye ihtiyaç duyduğunu veya toplumu iyileştirebilecek şeyleri düşünüyorsanız, görüşleriniz daha etkili olacaktır. Sadece bu değil, gelecekte bir trend ürün üreten ilk kişi siz olabilirsiniz.

Çok sayıda insana hizmet vermeye başladığınızda, ağızdan çıkan sözlerin etkisi büyütülür – bahsetmiyorum bile, yaptığınız şeyi geliştirmek için çok daha yararlı geri bildirimleriniz olacaktır.

Popüler bir buluşun patentine sahip olmak, gelişmek için hızlı şerit bilet olabilir. Sadece Snapchat’a bak.

4. Bir Start-up’a Katılın Ve Stoklayın

Yukarıda belirtilen noktalarda işe başlama potansiyelini dikkate alarak, bir veya daha fazla sayıda yeni şirkete ait hisse senetlerine sahip olmak, eğer şirket büyürse veya yüzerse veya daha büyük bir işletmeye satılırsa değerli bir yatırım olabilir.

Sadece küçük bir azınlık girişimci büyük sermaye kazancı elde etmeyi başarır, bu yüzden oranlar iyi değildir. Bununla birlikte, kararınızı hangi iş fikrinin ve hangi yönetim ekibinin başarılı olabileceğini görmek için kullanabilirsiniz. Apple, Google ve Microsoft’taki erken çalışanlar bu temelde milyoner oldular.

5. Mülkiyet Geliştirin

Mülk satın almak, geliştirmek ve satmak her zaman insanların sermaye biriktirmesi için önemli bir yol olmuştur.

Borçlanma bu yöntemde kilit bir unsur olabilir. 200.000 $ ödünç aldığınızı ve bir mülkü satın almak için kendinizin 50.000 $ ‘ını koyduğunuzu ve 250.000 $’ a mal olduğunuzu varsayalım. O zaman mülk geliştirip 400.000 dolara satıyorsunuz. Mülkiyet değeri% 60 arttı, ancak 50.000 dolarınız dört kat arttı ve 200.000 dolara yükseldi. Doğru alanlarda doğru özellikleri seçmeniz ve bunları akıllıca geliştirmeniz gerekir.

6. Hisse Senetleri Ve Hisse Portföyü Oluşturun

Uzun bir süre boyunca stoklara istikrarlı yatırımlar yapabilirseniz, akıllıca seçim yapın ve temettüleri yeniden yatırın, sonra büyük bir servet deposu oluşturabilirsiniz. Elbette, hisse senetleri her iki yönde de gidebilir ve pek çok küçük yatırımcı portföyü düştüğünde kalbini kaybeder.

Ancak uzun vadede, hisse senetleri mülk kadar iyi bir yatırım ve daha fazla sıvı. Borsa kazaları, parası ve güçlü sinirleri olanlar için büyük alım fırsatları sunar.

7. Kendi İşinizi Kurun Ve Sonunda Satın

Giderek daha fazla başlangıç, son yıllarda büyük getiri ile başarı gördü. Piyasanın belirli bir köşesine doğru yeni bir yaklaşım bulabilir ve ihtiyaç duyan bir iş kurabilirseniz, o zaman bu konuda başarılı olabilirsiniz.

Kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şey olabilir: bir temizlik işi, bir yiyecek dağıtım servisi veya bir blog. İşletmeyi oluşturmak muhtemelen yıllar sürecek çok zor bir çalışma olacak. Tüm girişimciler büyük risk ve strese katlanmak zorunda kalacaklar. Ancak bunu kaldırabilirseniz, potansiyel kazançlar çok büyük. Ciddi varlıklı insanların çoğunun yaptığı budur.

8. Sizin İçin Doğru İşi Bulun

İlgilendiğiniz bir iş seçin – sevdiğiniz şeyi yapın ve yaptığınız şeyi sevin. Kimse nefret ettiklerini yapmayı başaramaz.

En alttan başlamanız ve yukarı çıkmanız gerekebilir. Ancak, eğer yaptığınız şeyi seviyorsanız, bunun gerçekleşmesi daha kolaydır. Aslında en üste çıkma sürecinden keyif alacaksınız.

Farklı çalışma seviyelerinde tecrübe kazanın ve ondan elde edebileceğiniz her şeyi kazandığınızı hissettiğinizde, diğer şirketlere devam etmeyi düşünün, farklı iş kültürlerinde ufkunuzu genişletir. Çeşitli pozisyonlarda daha fazla tecrübe sahibi olmak sizi şirketler için daha değerli bir varlık haline getirecek ve daha üst sıradaki görevler için daha iyi bir seçenek haline getirecektir.

Zenginlerin, büyümek için birçok fırsatın olduğu doğru şirketler ile nasıl başa çıkabileceğini düşünün. Yeteneğinizi geliştirebileceğiniz ve aylık gelirinizi birçok kez artırabileceğiniz yerler arayın

9. Harcamalarınızı Kısın

Bazı insanların zengin olma yolundaki en büyük sorun, her zaman kazandıklarından daha fazla harcamalarıdır. Araçlarınızın altında yaşamak, zengin olmanın en kolay yolu olacaktır.

Ne kadar harcama yaptığınız konusundaki ilerlemenizi sürekli olarak izleyin. Nereye gittiğini, ne kadar paranız olduğunu her zaman bildiğinizden emin olmak için bir uygulamayı veya yalnızca bir Excel elektronik tablosunu kullanın. Bu size harcamanız açısından neyin mantıklı ve neyin anlamsız olduğunu incelemek ve hassaslaştırmak için uygun bir yer sağlar.

Hayatınızdaki gereksiz harcamaları azaltmaya başlayın. Faturalarınızı azaltmak için elinizden geleni yapın: ışıkları söndürdüğünüzden, markette tasarruf etmek için yemekler planladığınızdan ve disiplinli olduğunuzdan emin olun. Hayatınıza sadece ihtiyaçlarınızla odaklanın ve hiçbir zaman tasarruf etmeyeceksiniz daha önce yaptığınızdan daha fazlası.

10. Bankanıza Yatırın

Bu hedefleri desteklemek için tasarruf hedefleri ve rutinleri belirleyin. Para biriktirmede sizin için işe yarayan yolları öğrenin ve neyin işe yaramayacağını kesin.

Birçok banka ayrı tasarruf hesapları oluşturma seçeneğine ve otomatik para çekme seçeneğine sahiptir. Bu otomatik transferleri ayarlayarak pasif bir şekilde tasarruf edersiniz ve tasarruf etmemek için çaba sarf etmeniz gerekir.

Deneyebileceğiniz bir diğer şey de, istediğiniz her aralıkta tasarruf miktarını% 1 artırmak. İlk başta, önemsiz bir değişim olacak, ancak zaman geçtikçe büyük bir fark göreceksiniz.

Kendinize tasarruf etmek için bir neden ve motivasyon verin. Geleceği planlamak her zaman önemlidir ve emeklilikten tasarruf etmek, kendinizi aşırı harcamalardan uzak durmaya ikna etmek için harika bir nokta olabilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Yatırımcılar için 10 Uygulama Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.